Diakonia

Diakonia muzyczna „Mariam”

Krótka historia powstania

Diakonia muzyczna „Mariam” zrodziła się przy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym działającej przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Wspólnota ta podjęła myśl przygotowania i poprowadzenia pięciu czuwań maryjnych w pierwsze soboty miesiąca. Wtedy właśnie wyłoniła się diakonia muzyczna składająca się z członków Wspólnoty i z ludzi spoza niej.
Plan owych czuwań wynikł jako próba spełnienia próśb Maryi przedstawionych w Fatimie, co do sposobu odprawiania Nabożeństwa Pie rwszych Sobót Miesiąca. Był on oparty na schemacie, w którym pierwsze litery poszczególnych części tworzyły imię Maryi w brzmieniu przedstawionym przez świętego Mateusza (Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? – 13,55): Msza święta, Aklamacja (modlitwa uwielbienia), Różaniec, Ikona (konferencja ukazująca daną prawdę maryjną), Adoracja Jezusa Hostii, Medytacja (15 minut rozważań nad zbawieniem). Stąd też zostało wzięte imię diakonii – „Mariam”.
Dniem narodzin można by nazwać dzień 1 XII 2007, ponieważ wtedy odbyło się pierwsze czuwanie animowane muzycznie przez diakonię. Jej „chrzciny”, czyli błogosławieństwo udzielone przez Kościół i nadanie imienia „Mariam”, dokonały się po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego czyli we wspomnienie Maryi Matki Kościoła, tj. 12 maja 2008 roku.

Spotkania diakonii

Spotkania modlitewne i muzyczne diakonii mają miejsce:

w poniedziałki o godzinie 18:30 w sali świętej Rodziny przy klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej.

107.jpg

Warto zobaczyć