3 Niedziela zwykła - 22 I 2017

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Wszyscy jesteśmy wezwani, abyśmy przez modlitwę i nawrócenie burzyli wszelkie mury podziałów.

3. We środę, 25 stycznia, obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

5. 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

6. Za tydzień przybędzie do naszego Sanktuarium XXXIV Pielgrzymka Ludzi z Pracy z Nowej Huty.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • we wtorek, 24 stycznia – święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;

 • we czwartek, 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus

 • w piątek, 27 stycznia – błogosławiony Jerzy Matulewicz

 • w sobotę, 28 stycznia – święty Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa

 • w niedzielę, 29 stycznia - świeta Aniela Merici - włoska święta - założycielka sióstr Urszulanek.

9. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

10. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00. O godz. 15.00 w każda niedzielę w tej kaplicy odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

13.jpg

Warto zobaczyć