4 Niedziela zwykła - 29 I 2017

 1. Dzisiaj na każdej Mszy św. czytamy słowo pasterskie nowego metropolity krakowskiego ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Obecnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

3. We czwartek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które przenosi nas ponownie w klimat Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu w godzinach 6.30, 7.15, 10.00, 17.00. Poświęcenie świec na każdej Mszy św.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

5. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory, a na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia do kaplicy św. Jana.

6. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30.

8. 4 lutego, w I-szą sobotę miesiąca, zapraszamy do naszego sanktuarium na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone zniewagi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjnym około godziny 21.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca 4 lutego po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

10. W tym tygodniu patronują nam:

          • 3 II - św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii, męczennik IV wieku

          • 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica,

10. Informujemy, że w dniach od 27 marca do 2 kwietnia w domu rekolekcyjnym karmelitów bosych w Wadowicach o. Bruno Secondin, poprowadzi rekolekcje wielkopostne ze słowem Bożym, których tematyką będzie tajemnica Krzyża i bycie uczniem Jezusa. Rekolekcje będą na bieżąco tłumaczone na j. polski i mogą stanowić możliwość przeżycia własnych rekolekcji wielkopostnych w klimacie milczenia i modlitwy. O. Bruno Secondin jest włoskim karmelitą, profesorem uniwersytetów rzymskich i cenionym rekolekcjonistą, któryw roku 2015 prowadził rekolekcje wielkopostne dla papieża Franciszka i pracowników Kurii Rzymskiej. Więcej szczegółów dotyczących rekolekcji oraz informacje o zapisach na nie można znaleźć na plakacie.

107.jpg

Warto zobaczyć