8 Niedziela zwykła - 26 II 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na różaniec.

2. W sobotę, 4 marca czcimy św. Kazimierza, królewicza, współpatrona Polski.

3. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Wielki Post. Ten czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

4. Właściwemu przeżyciu tego czasu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

 • Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedzielę o godz. 16.00.

• Droga krzyżowa – w piątki o godz. 16.30 oraz w niedziele o 15.30.

 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne), jak i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku przez wszystkie piątki całego roku, z wyjątkiem uroczystości. Obowiązek postu ilościowego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych nie dotyczy osób chorych.

6. W Środę Popielcową poświęcamy popiół i nakładamy go na głowy jako znak ku nawróceniu i pokucie za nasze grzechy. Msze święte jak w dzień powszedni z dodatkową Eucharystią o godz. 10.00. Po mszy św. o godz. 17.00 odmówimy modlitwy kolejnego dnia nowenny do św. Józefa.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i pierwwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkową rozpoczniemy o godzinie 16.00. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30. w kaplicy św. Rafała.

8. 4 marca, w I-szą sobotę miesiąca, zapraszamy do naszego sanktuarium na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone zniewagi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjnym około godziny 21.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

9. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszym sanktuarium będą miały miejsce od niedzieli 26 III do wtorku 28 III. Poprowadzi je o. Stefan Skórnóg karmelita bosy z Przemyśla.

10. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

95.jpg

Warto zobaczyć