XVIII Niedziela Zwykła - 3 VIII 2014

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. We środę, 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, przypominające nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. Msze Święte jak w dni powszednie.

3. W czwartek, 7 sierpnia nawiedzi nasze Sanktuarium pielgrzymka skawińska.

4. W sobotę, 9 sierpnia obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein.  Jan Paweł II w 1999 r. ogłosił św. Edytę Stein, karmelitankę bosą, współpatronką Europy. Prośmy Boga przez Jej wstawiennictwo o duchowe odrodzenie Starego Kontynentu.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych na X Spotkanie ze Świętymi Karmelu. Będzie ono miało miejsce w dniach od 21 do 24 sierpnia. Tegorocznym patronem spotkania jest św. Józef. Szczegóły na plakatach. Mieszkańców Czernej, którzy zechcieliby przyjąć kogoś z młodych na nocleg, prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego i adresu na furcie klasztornej.

6. Przeżywamy sierpień – miesiąc, w którym podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie oraz wyprosić uzależnionym łaskę powstania z nałogu.

7. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Pragniemy zwrócić uwagę odwiedzającym Sanktuarium, na odpowiedni strój. Nie może to być strój prawie plażowy! Chodzi o szacunek i powagę należną miejscu świętemu. W świątyni i na terenie Sanktuarium obowiązuje strój godny. Bardzo prosimy zwrócić na to uwagę.

 

 

 

 

XVII Niedziela Zwykła - 27 VII 2014

1. Dzisiaj po każdej Mszy św., odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Poświęcone breloczki ze świętym Krzysztofem patronem kierowców można nabyć na stoisku obok bramy klasztornej.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

3. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą.Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź pierwszo-piątkową rozpoczniemy o godz. 17.30.

4. W sobotę, 2 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.30,w kaplicy św. Rafała odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W tym tygodniu patronują nam:

- we czwartek 31. 08. św. Ignacy Loyola założyciel jezuitów

- w piątek 1.08. św. Alfons Liguori bp i doktor kościoła

6. 4 sierpnia odwiedzi nasze sanktuarium pielgrzymka dominikańska z Krakowa.

7. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Dzisiaj nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. O godz. 14.30 pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przy ołtarzu polowym. Zwyczajem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów, dziękując jednocześnie za wszelką pomoc okazaną im dotychczas.

10. Pragniemy zwrócić uwagę odwiedzającym sanktuarium, na odpowiedni strój. Nie może to być strój prawie plażowy! Chodzi o szacunek i powagę należną miejscu świętemu. W świątyni obowiązuje strój godny. Bardzo prosimy zwrócić na to uwagę.

 

 

Kalendarz liturgiczny

Czwartek XVII tygodnia okresu zwykłego,

Św. Ignacego z Loyoli

Początek dziewięciodniowej nowenny do świętej Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy

31 lipca 2014 r.

Sentencja na dziś

O Matko moja ukochana, Tobie Pan zwierzył tajemnice swego królestwa, Tobie powierzył swe Mistyczne Ciało. Twoje spojrzenie przenika wszystkie czasy; Ty znasz każdego człowieka, wiesz, jakie ma zadanie i chcesz mu pomóc. Dziękuję ci, żeś mnie powołała, jeszcze zanim wiedziałam, że to wołanie pochodzi od Ciebie. Nie wiem, co zamierzasz uczynić ze mną dalej. Uważam za wielką niezasłużoną łaskę, że wybrałaś mnie za swe narzędzie. Pragnę być w Twych rękach narzędziem uległym.

(święta Teresa Benedykta od Krzyża)

Czytanie na dziś

51.jpg

Warto zobaczyć