XXIX niedziela zwykła - 19 X 2014

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie nabożeństwa: litania, procesja (w zależności od pogody), wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego.

3. Dzisiejsza składka jest przeznaczona jako pomoc przy renowacji i zabezpieczeniu ruin pierwszego klasztoru karmelitańskiego na Górze Karmel w dolinie Wadi es- Siach.

4. W tym tygodniu patronują nam:

• Jutro - 20 X – św. Jan Kanty - prezbiter; przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich.

• We wtorek - 21 X – bł. Jakub Strzemię - franciszkanin, biskup; pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją .

• We środę - 22 X – św. Jan Paweł, II papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać.

5. Powoli dobiega końca październik, dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym sanktuarium, w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30. Św. Jan Paweł II mówił: Różaniec, to skarb, który trzeba odkryć.

6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

7. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Zachęcamy do lektury specjalnego numeru Głosu Karmelu, poświęconego w całości św. Teresie od Jezusa, reformatorce zakonu karmelitańskiego, której jubileusz 500 - lecia narodzin obchodzimy. 

XXVIII Niedziela Zwykła - 12 X 2014

1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce XIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Sam papież żył jak święty i zachęca wszystkich, aby dążyli do świętości, bo bycie świętym to osiągnięcie pełni człowieczeństwa . Po każdej Mszy św. przed furtą będą zbierane datki na pomoc dla ubogiej - uzdolnionej młodzieży.

2. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli, katechetów i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy ich, a także rodziców, dzieci i młodzież na Msze św. o godz. 9.00.

3. Najbliższy rok 2015 jest dla nas karmelitów bosych rokiem jubileuszowym. Przypada w nim bowiem 500 rocznica urodzin św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła, Reformatorki Zakonu Karmelitańskiego. Dlatego już w tym roku rozpoczynamy uroczyste obchody tego wydarzenia. Zapraszamy w najbliższą środę 15 października w dniu jej liturgicznego wspomnienia na uroczystą na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkie środowiska karmelitańskie i wszystkich związanych z naszym zakonem na której to Mszy św. zainaugurujemy w naszym klasztorze ten jubileuszowy rok. Z kolei w poniedziałek 13 października i we wtorek 14 października zapraszamy również w ramach duchowego przygotowania na Mszę św. z kazaniem na godzinę 17.00.

4. W tym tygodniu patronują nam:

w czwartek św. Jadwiga Śląska

• w sobotę św. Łukasz ewangelista, patron pracowników służby zdrowia,

• w niedzielę za tydzień bł. ks. Jerzy Popiełuszko, męczennik

5. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie litania, procesja (w zależności od pogody), wystawienie: Najśw. Sakramentu, różaniec. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich chętnych.

6. W związku z prośbą najwyższych przełożonych zakonu karmelitów i karmelitów bosych do wszystkich klasztorów karmelitańskich na całym świecie o pomoc przy renowacji i zabezpieczenia ruin pierwszego klasztoru na Górze Karmel w dolinie Wadi es-Siach, składka w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na ten cel. Więcej informacji na temat klasztoru na Górze Karmel na stronie www.wadi.info.

7. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze Święte oraz modlitwa różańcowa.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

Kalendarz liturgiczny

Czwartek XXIX tygodnia okresu zwykłego,

Św. Jana Kapistrana

23 października 2014 r.

Sentencja na dziś

Krótkie jest nasze życie. Cała ufność w miłosierdziu Boskim. A o to miłosierdzie Bóg chce, abyśmy Go prosili. Wołajmy zatem, o ile sił starczy i póki czas mamy.

(św. Rafał od św. Józefa)

Czytanie na dziś

66.jpg

Warto zobaczyć