14 Niedziela Zwykła 5 VII 2015

 

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, staną się okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

3. We wtorek 7 lipca rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwami kolejnego dnia nowenny, w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 11.00. Niech nas gromadzi przy naszej Matce wspólna modlitwa wdzięczności i ufności. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.

4. Z 15/16 lipca odbędzie się maryjna noc czuwania. Rozpocznie się procesją różańcową o godz. 21.00. Szczegółowy program jest zamieszczony w gablotach.

5. We czwartek, 16 LIPCA - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem o. Szymona Hiżyckiego opata z Tyńca będzie odprawiona o godz. 11.00. Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów.

6. W sobotę, 18 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ordynariusz diecezji Bielsko- Żywieckiej ks. bp Roman Pindel.

7. W niedzielę, 19 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła. Po Mszy św. będzie miała miejsce procesja. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły programu są zamieszczone na plakatach.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. W korytarzu brata Bernardyna (wejście z korytarza świątyni) znajduje się wystawa o św. Teresie od Jezusa, której jubileusz 500 lecia urodzin w tym roku obchodzimy. Zachęcamy do zwiedzenia ekspozycji.

10. W niedzielę za tydzień przed kościołem będzie rozbity namiot Świeckiego Karmelu. Świecki Karmel to wspólnota gromadząca osoby, które pragną w świecie żyć duchowością karmelitańską. Dzięki tej akcji mamy okazję poznać tę wspólnotę. Gorąco zachęcamy by podejść, zainteresować się ta inicjatywą.

11. W tym tygodniu wspominamy:

•  Jutro 6 VII w poniedziałek Najśw. Maryję Pannę Uzdrowienie Chorych

•  8 VII w piątek św. Jana z Dukli

•  11 VII w sobotę obchodzimy święto św. Benedykta -patrona Europy.

 

13 Niedziela Zwykła 28 VI 2015

 

1. Rozpoczęliśmy wakacje. Dobrze wykorzystajmy ten wolny czas na odpoczynek, ale także na pogłębienie życia duchowego przez udział w rekolekcjach, pielgrzymkach, czynieniu dobra dla bliźnich na co dzień.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zakończenie nabożeństw we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00.

3. W najbliższy piątek, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła, który jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

6. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30.

7. Dałeś mi ciało” - to hasło tegorocznego XI Karmelitańskiego Spotkania Młodych, które odbywać się będzie w Czernej w dniach 2-5 lipca. Tematem spotkania będzie człowiek i jego cielesność. Z okazji jubileuszu 500 lecia narodzin przewodniczka na tej drodze będzie św. Teresa od Jezusa, dla której ciało jest drogą do życia duchowego. Specjalnymi gośćmi będą o. Leon Knabit (benedyktyn z Tyńca), oraz Akademia Obrońców Życia. Zainteresowanych młodych serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakatach.

8. Już dziś zapraszamy na uroczystości lipcowe w Czernej:

 

Program uroczystości:

• Od wtorku, 7 lipca rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W dni powszednie Msza św. nowennowa będzie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.

• Z 15/16 lipca odbędzie się maryjna noc czuwania.

• We czwartek, 16 LIPCA, UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Uroczystej suma odpustowa o godz. 11.00

• W sobotę, 18 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej.

• W niedzielę, 19 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła. Suma odpustowa o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach

 

Kalendarz liturgiczny

Środa XIV tygodnia okresu zwykłego,

Św. Jana z Dukli

8 lipca 2015 r.

Sentencja na dziś

Modlitwa i ofiara stanowią całą moją siłę; one to stanowią niepokonalną broń, którą mi dał Jezus, i mogą bardziej wzruszać dusze niż słowa.

(święta Teresa od Dzieciątka Jezus)

Czytanie na dziś

17.jpg

Warto zobaczyć