Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna - 1 V 2016

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

2. Dzisiaj druhowie OSP - Czerna zbierają przed kościołem datki do puszek na doposażenie jednostki w sprzęt ratowniczy. Msza św. w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy będzie sprawowana w niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 9.00.

3. W dniu dzisiejszym - 1 maja, a także we wtorek 3 maja księgarnia będzie nieczynna.

4. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek modlimy się w intencji powołań. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych w kaplicy św. Rafała.

6. W piątek, 6 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele darów Ducha Świętego.

7. W najbliższa sobotę, 7 maja zapraszamy na konferencję naukową - „1050 rocznica chrztu Polski oraz promocję książki o. Jakobina Filka karmelity bosego - Katakumby XX wieku”. Konferencja będzie miała miejsce w auli domu pielgrzyma. Początek o godz. 18.00. Referaty wygłoszą profesorowie UKSW z Warszawy i Uniwersytet Jana Kochanowskiego z Kielc m. in. ks. prof. Waldemar Graczyk i p. prof. Jolanta Małgorzata Marszalska, autorzy książki o naszym klasztorze. Szczegóły na plakatach.

8. W przyszłą niedzielę, 8 maja, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To także dzień pielgrzymki z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

9. Także w przyszła niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 odbędą się mini koncerty pieśni religijnych w wersji instrumentalnej na fletni Pana, w wykonaniu prekursora gry na tym instrumencie w Polsce - Artura Thomasa. Po koncercie możliwość nabycia płytek z muzyką.

10. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 14 maja, w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz 21.00, a zakończy ok. godz. 2.00. Eucharystia będzie sprawowana o północy. Będzie także modlitwa o uzdrowienie i nowe wylanie Ducha Świętego. Dokładniejsze informacje na plakacie.

11. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny.

12. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

5 niedziela Wielkanocna - 24 IV 2016

 1. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży

2. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

3. Jutrzejsze święto Św. Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Prośmy dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. W piątek 29 IV – wspominamy św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę, Doktor Kościoła i patronkę Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę. Naszą modlitwą ogarnijmy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

5. W niedzielę za tydzień, 1 maja wspominamy św. Józefa, rzemieślnika. Dzień ten jest świętem ludzi pracy. Również w tę niedzielę rozpoczyna się miesiąc poświęcony Maryi, Matce Bożej. Zatroszczmy się o udekorowanie maryjnych wizerunków w domach oraz przydrożnych krzyży i kapliczek. Rozpoczęcie nabożeństw majowych procesją z Najświętszym Sakramentem nastąpi we sobotę, 30 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci. Podczas nabożeństw otrzymają one plansze i obrazki.

7. W niedzielę za tydzień 1 maja, strażacy z OSP Czerna będą zbierać datki przed kościołem na doposażenie jednostki w sprzęt ratowniczy. .

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny. 

9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Karmelu.

10. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

11. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnią niedzielę wsparli nas w kosztach renowacji słynącego łaskami obrazu MB Szkaplerznej.

4 Niedziela Wielkanocna - 17 IV 2016

 1. Dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania.  Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

2. Wczoraj nasi bracia diakoni br. Przemysław i br. Jakub przyjęli święcenia kapłańskie. Dzisiaj nasi - już ojcowie - odprawią o godz 11.00 Mszę św. Prymicyjną udzielając na końcu wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

3. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

4. Prowadzimy prace konserwatorskie przy cudownym obrazie Matki Bożej Szkaplerznej. Prace potrwają ok. 2,5 miesiąca. Na czas prac w ołtarzu została umieszczona kopia obrazu. Jeśli ktoś chciałby wspomóc nas w kosztach renowacji, to będzie mógł to uczynić w dzisiejsza niedzielę. Cała składka jest przeznaczona na ten cel.

5. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

6. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

7. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

10. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

3 Niedziela Wielkanocna - 10 IV 2016

 1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Słowo Boże jest źródłem odnowy naszego życia, zatem wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte na kartach Ewangelii.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Zapraszamy za tydzień o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

4. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

5. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości zw. z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych.

6. Modlimy się dzisiaj w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.

7. Z radością chcemy poinformować, że w najbliższą sobotę 16 IV w naszym kościele w Czernej podczas Mszy św. o godz 10.00 z rak J. E. Księdza Antoniego Długosza nasi bracia: br. Przemysław od Trójcy św. i br. Jakub od Krzyża, przyjmą święcenia kapłańskie. Dziękując za ten dar dla kościoła polecamy ich waszym modlitwom. W związku z uroczystym obiadem restauracja w tym dniu będzie nieczynna w godz. 10.00-14.00

8. Dzień później w niedzielę 17 IV bracia odprawią o godz 11.00 Mszę św. Prymicyjną udzielając na końcu wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

9. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. W niedzielę tę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby Bogu w Kościele.

10. Prowadzimy prace konserwatorskie przy cudownym obrazie Matki Bożej Szkaplerznej. Prace potrwają ok. 3 miesiące. Na czas prac w ołtarzu została umieszczona kopia obrazu. Jeśli ktoś chciałby wspomóc nas w kosztach renowacji, to będzie mógł to uczynić w następną niedzielę 17 IV, kiedy to składka będzie przeznaczona na ten cel.

11. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

12. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

13. W drugi poniedziałek każdego miesiąca zapraszamy na Mszę św. z homilią,  w intencji misji.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 3 IV 2016

 1. Kościół obchodzi w dzisiejszą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy w nim uwielbić nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Kościół udziela dziś odpustu zupełnego wiernemu, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmówi przed Najśw. Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie). Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj w kościele o godz. 15.00.

2. Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z racji oktawy Wielkanocy. To także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczysta Msza św. o godz.18.00. Podczas niej będzie można podjąć dzieło adopcji, zobowiązując się do codziennej modlitwy przez 9 miesięcy za nienarodzone dziecko. Na tej Mszy św. złożymy formularze Duchowej Adopcji w procesji z darami. Formularze znajdują się w korytarzu wejściowym do kościoła. Do duchowej adopcji można przystąpić także prywatnie składając deklaracje przed obrazem MB, lub nawet nie składając, byleby odmawiać modlitwy w intencji dziecka zagrożonego aborcją.

3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.

4. W dniach 14-16 kwietnia przeżywamy główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

5. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

6. Rozpoczęliśmy prace konserwatorskie przy cudownym obrazie Matki Bożej Szkaplerznej. Prace potrwają ok. 3 miesiące. Na czas prac w ołtarzu została umieszczona kopia obrazu. Jeśli ktoś chciałby wspomóc nas w kosztach renowacji, to będzie mógł to uczynić w trzecią niedzielę kwietnia, kiedy to składka będzie przeznaczona właśnie na ten cel.

7. W drugi poniedziałek każdego miesiąca zapraszamy na Mszę św. z homilią,  w intencji misji.

8. Od jutra zmieniają się godziny otwarcia restauracji i księgarni. Restauracja będzie otwarta w dni powszednie w godz. 9.00-17.00, a w soboty, niedziele i święta w godz. 9.00 – 19.00. Księgarnia czynna będzie codziennie od godz. 9.00 – 17.00.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Niedziela Wielkanocna - 27 III 2016

 1. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu i obchodach tegorocznego Triduum Paschalnego. Dziękujemy: Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, szczególnie podziękowania dla s. Wojciechy, służbie liturgicznej, panu Organiście, diakoni muzycznej, Straży Pożarnej i orkiestrze, paniom i panom niosącym feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty oraz tym, którzy pomagali w przygotowaniu Kaplicy adoracji na Wielki Czwartek oraz Grobu Pańskiego. W intencji wszystkich przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium oraz mieszkańców Czernej została odprawiona dzisiejsza Msza św. po procesji rezurekcyjnej.

2. Kościół podkreśla rolę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przedłużając ją na 8 kolejnych dni (tzw. Oktawa Wielkanocy). Zachęcamy wiernych do uczestnictwa przez te dni we Mszach Świętych.

3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Tego dnia ofiary składamy na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

4. Dzisiaj i jutro nie będzie Nieszporów.

5. Po Uroczystości Paschalnych od wtorku 29 III przechodzimy na letni porządek nabożeństw. Msza święta wieczorna będzie sprawowana: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele bez zmian o godz. 17.00. Zapraszamy również na apel maryjny codziennie o godz. 20.00.

6. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Korzystajmy ze zdrojów łask, jakich Bóg chce hojnie udzielać tego dnia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie w kościele o godzinie 15.00. W naszym sanktuarium odprawiamy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Codziennie przez cały najbliższy tydzień o godz. 15.00 w kaplicy św. Jan od Krzyża odmawiamy koronkę i modlitwy nowenny.

8. Dzisiaj furta klasztorna jest nieczynna, a jutro będzie otwarta do godz. 13.00.

9. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 kwietnia, zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00; zakończy się apelem maryjnym o godz. 21.00. Szczegółowe informacje podane są na plakacie. Ten dzień, to również rocznica śmierci Jana Pawła II.

10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca 2 kwietnia po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

11. Dzisiaj i jutro restauracja i księgarnia są nieczynne.

 

5.jpg

Warto zobaczyć