1 Niedziela Wielkiego Postu - 22 II 2015

 

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu, która ma charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny.

2. Również dzisiaj jak i przez cały okres wielkopostny o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej o godz. 16.00, na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W początku Wielkiego Postu Kościół wzywa do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie oraz do abstynencji od alkoholu. Niech nasza modlitwa i wyrzeczenia pomogą w walce z plagą pijaństwa, nikotynizmu i narkomanii.

4. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00.

5. W najbliższy piątek jak i we wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo Drogi krzyżowej.

6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszym sanktuarium będą trwały dniach od 15 - 17 marca. Głosił je będzie o. Paweł Hańczak mistrz nowicjatu.

 

6 Niedziela zwykła - 15 II 2015

 

1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym sanktuarium jak w dni powszednie z dodatkową Mszą św. o godz. 10.00. Składka jest przeznaczona na cele charytatywne.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. roku życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

5. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą również nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

- Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w niedzielę o godz. 16.00.

- Droga krzyżowa – w piątki o godz. 16.30 oraz w niedziele o 15.30.

6. Zapraszamy również na rekolekcje wielkopostne, które w naszym sanktuarium będą miały miejsce w dniach od 15 - 17 marca. Głosił je będzie o. Paweł Hańczak - mistrz nowicjatu.

7. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Oblubieńca NMP, które przedstawiamy w czasie nowenny.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

9. Na ostatniej zbiórce dla państwa Woźniaków, którzy stracili dom w pożarze zebrano kwotę – 5.960 zł. + 3 euro. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu pogorzelców gorąco dziękujemy.

 

Kalendarz liturgiczny

Sobota II tygodnia Wielkiego Postu

28 lutego 2015 r.

Sentencja na dziś

Z jaką żarliwością modliłam się do Maryi, by strzegła mnie zawsze i spełniła wkrótce moje marzenie, ukrywając mnie w cieniu swojego dziewiczego płaszcza! To było kiedyś moje pierwsze marzenie. Wzrastając zrozumiałam, że to właśnie w Karmelu będę mogła prawdziwie ukryć się pod płaszczem Najświętszej Panny i że to ku Jej żyznej górze kierowały się moje pragnienia.

(święta Teresa od Dzieciątka Jezus)

Czytanie na dziś

62.jpg

Warto zobaczyć