XX Niedziela Zwykła - 17 VIII 2014

1. Dzisiaj na Mszy św o godz. 13.00 słowo Boże skieruje do nas o. dr Arkadiusz Smagacz OCD z Rzymu na temat inicjatywy: „Duchowe powstanie”. Po Mszy św. odmówiony zostanie różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych do naszego sanktuarium na X Spotkanie ze Świętymi Karmelu. Spotkanie rozpoczyna się w najbliższy czwartek 21 sierpnia i potrwa do niedzieli 24 sierpnia. Patronem spotkania jest św. Józef. Zapisy i zgłoszenia na stronie internetowej, której adres jest zamieszczony na plakacie. Zaplanowano przez te kilka dni wiele duchowych atrakcji dla młodzieży (np. wspólna zabawa na weselu Mary i i Józefa, poszukiwanie Dzieciątka Jezus po okolicy i inne). Warto skorzystać z tej ciekawej propozycji duchowej.

3. W piątek, 22 sierpnia, obchodzimy wspomnienie NMP Królowej. Papież Pius XII wprowadzając to wspomnienie polecił aby w tym dniu odnawiano poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi: To bowiem pozwala żywić nadzieję, że nadejdą czasy pomyślne, rozjaśnione triumfem religii i chrześcijańskim pokojem.

4. A w sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie.

5. Za tydzień 24. sierpnia przypada 70 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego br. Franciszka (Jerzego) Powiertowskiego (1944), którego grób znajduje sięna przyklasztornym cmentarzu.

6. W dzisiejszą III niedzielę miesiąca zapraszamy na godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie nabożeństwa: procesja, litania, słowo Boże, błogosławieństwo.

7. Trwa konkurs: „Wielkie odkrywanie Małopolski”. Kapituła konkursu zakwalifikowała nasz klasztor w kategorii „Atrakcja turystyczna” do etapu finałowego. Można na nas zagłosować wysyłając SMS na numer 72355 gdzie trzeba wpisać hasło MAL.41. Koszt SMS 2.46 z VAT. Głosowanie trwa do 6 września. Lista nominowanych i pełny regulamin konkursu na stronie internetowej Gazety Krakowskiej.

8. Przeżywamy sierpień – miesiąc w którym podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie oraz wyprosić uzależnionym łaskę powstania z nałogu.

9. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej

10. Sołtys Czernej  serdecznie zaprasza na zebranie wiejskie które się  które odbędzie się w piątek 22 sierpnia bieżącego roku o godzinie 17 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

 

 

 

 

 

 

XIX Niedziela Zwykła - 10 VIII 2014

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Jutro wspominamy św. Klarę - dziewicę. Zafascynowana życiem św. Franciszka poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego Klaryskami.

3. We czwartek 14.08 obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W oświęcimskim obozie bez wahania oddał swe życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do bliźniego.

4. W piątek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. w naszym sanktuarium jak w każdą niedziele. Podczas każdej Eucharystii będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 9.30, (uwaga zmiana godziny Mszy św.) zostanie poświęcony nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Czerna. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

5. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

6. Przeżywamy sierpień – miesiąc w którym podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych. Chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie oraz wyprosić uzależnionym łaskę powstania z nałogu.

7. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 15.08.2014 r. W programie: Dróżki, nieszpory w Domku Zaśnięcia NMP i procesja. Zbiórka przed kościołem św. Marcina w Krzeszowicach o godz. 4.45. Powrót ok. godz. 22.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii kościoła w Krzeszowicach, lub pod nr tel. (12) 282-12-62, kom. 506-111-309.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Kalendarz liturgiczny

Środa XX tygodnia okresu zwykłego,

Św. Bernarda

20 sierpnia 2014 r.

Sentencja na dziś

Na sądzie ostatecznym wszyscy stanąć musimy, a sprawy nasze z nami.

(św. Rafał od św. Józefa)

Czytanie na dziś

61.jpg

Warto zobaczyć