XXVI niedziela zwykła - 28 IX 2014

1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

3. Jutro przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a we czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Archaniołowie i Aniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa. Naszemu panu Organiście - Michałowi z okazji imienin składamy serdeczne życzenia. Niech razem z chórami Aniołów i Archaniołów gra i śpiewa Bogu na chwałę.

4. W najbliższą środę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane: w niedzielę i dni powszednie o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Za odmówienie części różańca możemy uzyskać odpust zupełny.

5. Również we środę 1 października przypada święto świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła, patronki misji katolickich. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. z kazaniem o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa dla dzieci o godz. 16.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego. Msza św. będzie odprawiona w intencji członkiń Róży Różańcowej.

8. W tym tygodniu patronują nam:

• 4 października – święty Franciszek z Asyżu. To patron obecnego ojca św. Pomódlmy się w tym dniu w jego intencji.

• 5 października – św. Faustyna Kowalska, apostołka Miłosierdzia Bożego.

9. Informujemy, że od 1 października przechodzimy na zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian

10. Za tydzień w niedzielę 5 pażdziernika przed naszym klasztorem Świecki Zakon Karmelitański z Czernej zaprasza do punktu informacyjnego, w którym można dowiedzieć się o powołaniu karmelitańskim w życiu świeckim. Zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą.

11. Sołtys Czernej serdecznie zaprasza  na krótkie spotkanie dzisiaj o godzinie 17.00w remizie OSP. Spotkanie będzie dotyczyło spraw związanych z budową kanalizacji i podłączy oraz ilości zrzutów ścieków.

12. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia związane z wymianą kostki na placu przed kościołem. 

 

 

XXV Niedziela Zwykła - 21 IX 2014

1. Dzisiaj przypada rocznica poświęcenia naszej czerneńskiej świątyni, której dokonano w 1640 roku. Chcemy dziękować Panu Bogu za wybranie tego miejsca, za ten kościół, oraz modlić się za fundatorkę Agnieszkę Firlejową i za wszystkich dobroczyńców tej świątyni żyjących i zmarłych.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo szkaplerzne. Po niej spotkanie dla chętnych czcicieli MB Szkaplerznej na sali św. Rodziny.

3. W tym tygodniu patronują nam:

• 23 IX – Święty ojciec Pio (1887-1968), wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej oraz niestrudzony spowiednik.

• 25 IX – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja.

• 27 IX – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.

4. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

5. Już dziś informujemy, że od 1 października przejdziemy na zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian. Zasłonięcie obrazu MB szkaplerznej będzie przez cały październik bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

6. Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Galeria w pałacu Vauxhall zaprasza na wystawę Czesława Dźwigaja - „Hołd dla Requiem”. Szczegóły w gablocie. 

7. Zarząd Spółki Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice, w związku z zakończeniem prac przy kanalizacji, zaprasza mieszkańców naszej miejscowości do Szkoły Podstawowej w Czernej w dniach 24/25 wrzesień w godz. 16.00- 19.00 gdzie będą wydawane informacje techniczne dotyczące możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. W celu uzyskania indywidualnych informacji należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, oraz znać nr działki objętej projektem.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10.00 do 13.00.

Kalendarz liturgiczny

Środa XXVI tygodnia okresu zwykłego,

Święto świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła

Rocznica ogłoszenia świętej Teresy Benedykty od Krzyża patronką Europy, w 1999

Rocznica definitywnego zatwierdzenia Reguły Karmelu przez Innocentego IV, w 1247

Rocznica beatyfikacji błogosławionych męczenników Jana Chrzciciela, Michała Alojzego i Jakuba, w 1995

1 października 2014 r.

Sentencja na dziś

Krzyż wewnętrzny czy zewnętrzny, który sam Bóg na nas nakłada, zawsze jest skuteczniejszy niż umartwienia według naszego własnego wyboru. Droga Zbawiciela była od początku do końca drogą krzyżową.

(święta Teresa Benedykta od Krzyża)

Czytanie na dziś

117.jpg

Warto zobaczyć