16 Niedziela zwykła A - 20 VII 2014

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Eliasza - Proroka, patrona naszego kościoła. W naszej świątyni można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Na Mszy św. o godz. 11.00 swój jubileusz 50 lecia kapłaństwa i 60 lecia profesji zakonnej będzie obchodził o Melchior Wróbel. Po Mszy św. obędzie się procesja eucharystyczna.

2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Za wykonane prace porządkowe i organizacyjne, za przygotowane posiłki dla uczestników nocy czuwania i Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Szkaplerznej, które odbyło się w dniu wczorajszym. Dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym i Diakoni Muzycznej, Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, Świeckiemu Karmelowi, Bractwu Szkaplerznemu, Instytutowi Elianum, Orkiestrze, dziewczynkom z Bractwa Dzieciątka Jezus, służbie liturgicznej, wszystkim noszącym w procesjach feretrony i baldachim. Wyrażamy naszą wdzięczność Straży Pożarnej oraz tym, którzy wspierali nas modlitwą, ofiarą, pracą i obecnością. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

4. W tym tygodniu patronują nam:

* we wtorek 22 VII – św. Maria Magdalena.

* we środę 23 VII przypada święto św. Brygidy, patronki Europy.

* we czwartek 24 VII wspominamy św. Kingę.

* w piątek, 25 VII, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 VII po każdej Mszy św.

* w sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich.

5. W niedzielę 27 lipca, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. O godz. 14.30 pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przy ołtarzu polowym. Zwyczajem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

7. Animatorzy trzeźwości organizują wyjazd do Lichenia w dniach 25-27 lipca. Bliższe informacje znajdują się na plakatach w gablotach.

 

15 Niedziela zwykła A - 13.07.2014

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

2. Z wtorku na środę 15/16 lipca odbędzie się noc czuwania przed  Uroczystością NMP z Góry Karmel. Rozpoczniemy wspólną modlitwę o godz. 21.00 apelem i procesją różańcową. Na procesję prosimy przynieść świece.

3. We środę 16 lipca - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele, z tym, że Msza św. o godz. 13.00 bedzie sprawowana pół godziny później. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć Szkaplerz Święty oraz poświęcić dewocjonalia. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem o. Tadeusza Florka OCD Prowincjała naszej krakowskiej prowincji Karmelitów Bosych będzie odprawiona o godz. 11.00 Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów.

4. W uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel o godz. 20.00 na apel maryjny i zasłonięcie Obrazu Matki Bożej.

5. W sobotę, 19 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XVI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger. O godz. 14.00 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne z odnowieniem przyrzeczeń szkaplerznych. Zwracamy się o pomoc do mieszkańców Czernej, straży pożarnej, policji, służby medycznej, Świeckiego Karmelu i tych wszystkich, którzy w minionych Ogólnopolskich Spotkaniach służyli swoją pomocą. Już dziś składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

6. W niedzielę, 20 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła.Mszę św. będzie sprawował o. Melchior Wróbel z okazji jubileuszu 50 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły programu są zamieszczone na plakatach.

7. W niedzielę, 27 lipca po każdej Mszy św., odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypadnie w tym tygodniu.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Animatorzy trzeźwości organizują wyjazd do Lichenia w dniach 25-27 lipca. Bliższe informacje znajdują się na plakatach w gablotach.

10. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki Kół Różańcowych do Częstochowy będzie w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00.

 

Kalendarz liturgiczny

Czwartek XVI tygodnia okresu zwykłego,

wspomnienie błogosławionych dziewice i męczennic Marii Pilar, Teresy i Marii Angeles

Wspomnienie błogosławionej Marii Mercedes Prat, dziewicy i męczennicy

24 lipca 2014 r.

Sentencja na dziś

Wszystkie cierpienia zewnętrzne są niczym w porównaniu z ciemną nocą duchową, gdy zagasa Boskie światło i milknie głos Pana. Bóg jest w tym doświadczeniu blisko, lecz ukrywa się i milczy. Dlaczego? Są to największe Boże tajemnice, których choć do końca nigdy nie przenikniemy, przecież możemy je nieco zrozumieć.

(święta Teresa Benedykta od Krzyża)

Czytanie na dziś

5.jpg

Warto zobaczyć