3 Niedziela Wielkanocna 19 IV 2015

 1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. W tym roku będziemy te dni obchodzić pod hasłem: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Słowo Boże jest źródłem odnowy naszego życia, zatem wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte na kartach Ewangelii.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

4. We czwartek 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, męczennika i Patrona Polski.

5. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.

6. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. W niedzielę tę będziemy obchodzić 52 Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby Bogu w Kościele.

7. Trwa okres wielkanocny. Kto nie przystąpił do Komunii świętej wielkanocnej, może i zgodnie z przykazaniem kościelnym, powinien to jeszcze uczynić. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 12 IV 2015

 

1. Kościół udziela dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego odpustu zupełnego wiernemu, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie). Ojciec św. Franciszek ogłosi dzisiaj  bullę o Roku świętym, w centrum, którego znajdzie się Boże Miłosierdzie. Rozpocznie się on 8 grudnia 2015 r., a zakończy 20 listopada 2016 r. 

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W programie: Koronka do Bożego miłosierdzia, słowo Boże, adoracja Najśw. Sakramentu, błogosławieństwo.

3. Dzisiaj rozpoczyna się 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”.

4. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

5. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

6. W przyszłą niedzielę kazania na każdej Mszy św. głosić będą nasi ojcowie z Białorusi. Będą zbierać również ofiary na potrzeby klasztoru w Miadziole.

7. Również w przyszła niedzielę 19 kwietnia po 2015 Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w Sali św. rodziny spotkanie rodziców dzieci z klasy IV przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.

8. Także w przyszła niedzielę zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne o godz. 16.00. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie bractwa.

9. Trwa okres wielkanocny. Kto nie przystąpił do Komunii świętej wielkanocnej, może i zgodnie z przykazaniem kościelnym, powinien to jeszcze uczynić.

10. Od dzisiejszej niedzieli rozpocznie działalność przy furcie klasztornej punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest będzie czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

11. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

12. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany w naszym sanktuarium codziennie w godz. 6.30 - 18.00 z przerwa w dni powszednie:  od 12.00 - 15.00, a w niedziele z przerwą 14.00- 16.00.

 

 

Kalendarz liturgiczny

Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego,

Św. Anzelma

Rocznica podziału Polskiej Prowincji Karmelitów Bosych na dwie prowincje: Krakowską i Warszawską, w 1993

21 kwietnia 2015 r.

Sentencja na dziś

Wierzę, że błogosławieni mają wielkie współczucie dla naszych nędz, pamiętają, że będąc podobnie jak my ułomni i śmiertelni, popełniali te same winy, toczyli te same boje, i stąd to ich braterskie współczucie staje się jeszcze większe, niż było na ziemi, i dlatego to właśnie nie przestają nami się opiekować i za nas się modlić.

(święta Teresa od Dzieciątka Jezus)

Czytanie na dziś

59.jpg

Warto zobaczyć