Niedziela Zesłania Ducha św. 24 V 2015

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożnie odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

2. W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

5. W niedzielę 31 V 2015 r. odbędzie się w naszym sanktuarium koncert maryjny chórów z powiatu chrzanowskiego i krakowskiego. W uroczystości weźmie udział 8 chórów i orkiestry dęte w tym nasza orkiestra dęta z Czernej. Początek Mszą św. o godz. 13.00.

6. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy odbędzie się w sobotę 6 VI . Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Józefa Godynia tel. 12 282 29 38.

7. Dzisiaj II tura wyborów prezydenckich. Zachęcamy do uczestnictwa w nich i oddania głosu zgodnie z własnym sumieniem. Adoracja w naszym kościele w intencji Ojczyzny odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. O 16.30 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

10. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

7 Niedziela Wielkanocna 17 V 2015

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiane są o godz. 17.30.

2. Dzisiaj w dzień Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się w Rzymie kanonizacja Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Marii Baourdy zwanej Małą Arabką – karmelitanki bosej. W księgarni do nabycia książki o naszej nowej świętej.

3. Podczas nabożeństw majowych trwa nowenna do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo nam jest potrzebne Jego światło i pociecha.

4. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 23 maja, w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz 21.00, a zakończy około godz. 2.00. Eucharystia będzie sprawowana o północy. Będzie także modlitwa o uzdrowienie i nowe wylanie Ducha Świętego. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie. W naszej parafii w Nowej Górze odchodzimy uroczystość odpustową. Uroczysta Msza święta w kościele parafialnym będzie celebrowana o godzinie 11. 30.

5. Również w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z naszej gminy.

7. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. W niedzielę 31 V 2015 r. odbędzie się w naszym sanktuarium przegląd i koncert maryjny chórów z powiatu chrzanowskiego i krakowskiego. W uroczystości weźmie udział 8 chórów i orkiestry dęte w tym nasza orkiestra dęta z Czernej. Początek Mszą św. o godz. 13.00.

10. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

11. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy odbędzie się w sobotę 6 VI . Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Józefa Godynia tel. 12 282 29 38.

Kalendarz liturgiczny

Piątek VIII tygodnia okresu zwykłego,

Św. Urszuli Ledóchowskiej

Błogosławionej Eliaszy od św. Klemensa, dziewicy

Rocznica beatyfikacji świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła, w 1923.

29 maja 2015 r.

Sentencja na dziś

Panie, Ty jesteś Bytem, a ja jestem nicością. Ty jesteś Bogiem, a ja jestem tylko ziarnkiem prochu. Trzeba by Ten, który istnieje odwiecznie zlitował się nad tym, który jest niczym, i by Ten, który jest Bogiem na wieki, okazał miłosierdzie temu, który jest tylko ziarnkiem prochu. Wspomnij, Panie, na dzieło Twoich rąk.

(bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego)

Czytanie na dziś

90.jpg

Warto zobaczyć