XXII Niedziela Zwykła - 31 VIII 2014

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Dzieci, rodziców i nauczycieli z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Czernej zapraszamy na Mszę św. jutro 1 września o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów.

3. Jutro 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa o godz. 17.30.

5. Zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w I sobotę września tzn. 6 września po Mszy św. o godz. 6.30.

6. Róże Różańcowe zapraszają na pielgrzymkę do Sanktuarium w Płokach na Mszę św. Wyjazd w poniedziałek 8 września o godz. 18.00.

7. W sobotę, 6 września, podczas Mszy św. o godz. 11.00 o. Jan Vianney wraz ze swoimi kolegami rocznikowymi będą przeżywać jubileusz 50 lecia ślubów zakonnych. Polecając ojców Waszej modlitwie, serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

8. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. skieruje do nas słowo siostra nazaretanka z Lublina. Opowie o swoich błogosławionych współsiostrach z Nowogródka na Białorusi, które poniosły męczeńską śmierć w czasie wojny.

9. W tym tygodniu nam patronują:

* 1 IX – św. Bronisława (ok. 1200-1259), żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszelkie dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga.

* 3 IX - św. Grzegorz Wielki (ok. 440-605), papież, wybitny teolog, doktor Kościoła, od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego nazywanego "gregoriańskim". Od niego również pochodzi zwyczaj odprawiania 30 Mszy św. za zmarłych tzw. "gregorianek".

10. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

11. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

12. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz. od 10.00 do 13.00.

13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Karmelu oraz prasy katolickiej, która znajduje się w księgarni.


14. Trwa konkurs: „Wielkie odkrywanie Małopolski”. Kapituła konkursu zakwalifikowała nasz klasztor w kategorii „Atrakcja turystyczna” do etapu finałowego. Można na nas zagłosować wysyłając SMS na numer 72355 gdzie trzeba wpisać hasło MAL.41. Koszt SMS 2.46 z VAT. Głosowanie trwa do 6 września. Lista nominowanych i pełny regulamin konkursu na stronie internetowej Gazety Krakowskiej.

 

XXI Niedziela Zwykła - 24 VIII 2014

1. Dzisiaj kończy się w naszym sanktuarium X Spotkanie Młodych ze Świętymi Karmelu. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo, pomagali bezpośrednio, czy też w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowania Spotkania Młodych.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

3. We wtorek, 26 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane jak w dniu powszednim.

4. We czwartek, 28 sierpnia przypada 70 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego Ojca Alfonsa Marii Mazurka - przeora czerneńskiego klasztoru beatyfikowanego w 1999 r. przez św. Jana Pawła II w Warszawie. Z okazji okrągłej rocznicy tego wydarzenia w najbliższą niedziele 31 sierpnia w naszym kościele będziemy prosić za wstawiennictwem bł. męczennika o łaski dla każdego z nas. Również za tydzień w Nawojowej Górze - miejscowości gdzie zginął - będzie sprawowana Msza św. ku jego czci w kościele parafialnym o godz 16.00.

5. Dzisiaj przypada również 70 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego br. Franciszka (Jerzego) Powiertowskiego (1944), którego grób znajduje się na przyklasztornym cmentarzu. Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację naszego męczennika.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

- we środę 27 sierpnia św. Monikę matkę św. Augustyna.

- we czwartek 28 sierpnia św. Augustyna - Doktora kościoła powszechnego.

- w piątek 29 sierpnia - obchodzimy wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

- w sobotę - tajemnicę przebicia serca św. Teresy od Jezusa.

7. Powoli kończy się czas wakacji. Dziękujmy Panu Bogu za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. Wszystkim, którzy mają problemem z nadmiernym spożywaniem alkoholu, jak też ich bliskim, przypominamy, że fachową, kompleksową pomoc mogą otrzymać tutaj na miejscu. Przy furcie klasztornej bowiem do końca sierpnia działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Trwa konkurs: „Wielkie odkrywanie Małopolski”. Kapituła konkursu zakwalifikowała nasz klasztor w kategorii „Atrakcja turystyczna” do etapu finałowego. Można na nas zagłosować wysyłając SMS na numer 72355 gdzie trzeba wpisać hasło MAL.41. Koszt SMS 2.46 z VAT. Głosowanie trwa do 6 września. Lista nominowanych i pełny regulamin konkursu na stronie internetowej Gazety Krakowskiej.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek XXII tygodnia okresu zwykłego

2 września 2014 r.

Sentencja na dziś

Kiedy przyjmowałam Ducha Świętego, nie odczuwałam gwałtownego wichru, ale raczej lekki wietrzyk, którego szum słyszał prorok Eliasz na górze Horeb.

(święta Teresa od Dzieciątka Jezus)

Czytanie na dziś

35.jpg

Warto zobaczyć