XXIX niedziela zwykła - 19 X 2014

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie nabożeństwa: litania, procesja (w zależności od pogody), wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego.

3. Dzisiejsza składka jest przeznaczona jako pomoc przy renowacji i zabezpieczeniu ruin pierwszego klasztoru karmelitańskiego na Górze Karmel w dolinie Wadi es- Siach.

4. W tym tygodniu patronują nam:

• Jutro - 20 X – św. Jan Kanty - prezbiter; przykład człowieka, któremu udało się połączyć naukę, pracę intelektualną z duszpasterstwem i troską o ubogich.

• We wtorek - 21 X – bł. Jakub Strzemię - franciszkanin, biskup; pochodził ze wschodnich kresów Polski i tam też w 1391 roku został biskupem w Haliczu, nowo erygowanej diecezji, gdzie gorliwie zajął się jej organizacją .

• We środę - 22 X – św. Jan Paweł, II papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać.

5. Powoli dobiega końca październik, dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym sanktuarium, w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30. Św. Jan Paweł II mówił: Różaniec, to skarb, który trzeba odkryć.

6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

7. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Zachęcamy do lektury specjalnego numeru Głosu Karmelu, poświęconego w całości św. Teresie od Jezusa, reformatorce zakonu karmelitańskiego, której jubileusz 500 - lecia narodzin obchodzimy. 

XXVIII Niedziela Zwykła - 12 X 2014

1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce XIV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Sam papież żył jak święty i zachęca wszystkich, aby dążyli do świętości, bo bycie świętym to osiągnięcie pełni człowieczeństwa . Po każdej Mszy św. przed furtą będą zbierane datki na pomoc dla ubogiej - uzdolnionej młodzieży.

2. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli, katechetów i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy ich, a także rodziców, dzieci i młodzież na Msze św. o godz. 9.00.

3. Najbliższy rok 2015 jest dla nas karmelitów bosych rokiem jubileuszowym. Przypada w nim bowiem 500 rocznica urodzin św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła, Reformatorki Zakonu Karmelitańskiego. Dlatego już w tym roku rozpoczynamy uroczyste obchody tego wydarzenia. Zapraszamy w najbliższą środę 15 października w dniu jej liturgicznego wspomnienia na uroczystą na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkie środowiska karmelitańskie i wszystkich związanych z naszym zakonem na której to Mszy św. zainaugurujemy w naszym klasztorze ten jubileuszowy rok. Z kolei w poniedziałek 13 października i we wtorek 14 października zapraszamy również w ramach duchowego przygotowania na Mszę św. z kazaniem na godzinę 17.00.

4. W tym tygodniu patronują nam:

w czwartek św. Jadwiga Śląska

• w sobotę św. Łukasz ewangelista, patron pracowników służby zdrowia,

• w niedzielę za tydzień bł. ks. Jerzy Popiełuszko, męczennik

5. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie litania, procesja (w zależności od pogody), wystawienie: Najśw. Sakramentu, różaniec. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich chętnych.

6. W związku z prośbą najwyższych przełożonych zakonu karmelitów i karmelitów bosych do wszystkich klasztorów karmelitańskich na całym świecie o pomoc przy renowacji i zabezpieczenia ruin pierwszego klasztoru na Górze Karmel w dolinie Wadi es-Siach, składka w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na ten cel. Więcej informacji na temat klasztoru na Górze Karmel na stronie www.wadi.info.

7. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze Święte oraz modlitwa różańcowa.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

Kalendarz liturgiczny

Piątek XXIX tygodnia okresu zwykłego,

Św. Antoniego Marii Clareta

24 października 2014 r.

Sentencja na dziś

Panie, chcę Cię prosić, abyśmy się wszyscy kiedyś znaleźli w Twoim pięknym niebie.

(święta Teresa od Dzieciątka Jezus)

Czytanie na dziś

53.jpg

Warto zobaczyć