Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość św. Eliasza - Patrona naszego Kościoła 23 VII 2017

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Eliasza - proroka, patrona naszego kościoła. W naszej świątyni można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Po Mszy św. obędzie się procesja eucharystyczna.

2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Dziękujemy czernianom za Dar Serca i wszystkim, którzy zbierali ofiary, aktorom, którzy wzięli udział w przedstawieniu. Dziękujemy Diakoni Muzycznej, Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, Świeckiemu Karmelowi, Bractwu Szkaplerznemu, Instytutowi Elianum, Orkiestrze, służbie liturgicznej, wszystkim noszącym w procesjach feretrony i baldachim. Wyrażamy naszą wdzięczność Straży Pożarnej oraz tym, którzy wspierali nas modlitwą, ofiarą, pracą i obecnością. Paniom zaangażowanym w dystrybucję posiłku i napojów. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.

3. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – dzisiaj po każdej Mszy św, odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

5. W wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa.

6. We środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

7. We czwartek, 27 lipca, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. O godz. 15.00 pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej na szczycie. Zwyczajem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.

8. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m.in.: Teatr ducha, procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Matki Bożej Szkaplerznej - 16 VII 2017

 1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ. Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył o. opat Eugeniusz Augustyn z Wąchocka. Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Szkaplerz będzie można także przyjąć w czasie specjalnego nabożeństwa o godz. 16.00. Szkaplerze, medaliki szkaplerzne oraz inne dewocjonalia można nabyć w księgarni Karmelitana.

2. W najbliższą sobotę, 22 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej i jubileusz 400 lat Prowincji Polskiej Karmelitów Bosych. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński - biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. O godz. 14.30 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne. Zwracamy się o pomoc do mieszkańców Czernej, straży pożarnej, policji, służby medycznej, Świeckiego Karmelu, diakonii muzycznej i tych wszystkich, którzy w minionych Ogólnopolskich Spotkaniach służyli swoją pomocą. Już dziś składamy Wam serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na plakatach.

3. W niedzielę, 23 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła. Mszę św. o godz. 11.00. Będzie ona sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej. Na Mszy św. o godz. 9.00 w tym dniu będzie grała orkiestra dęta z Chorzowa z parafii sw. Floriana. Po Mszy św. dadzą krótki koncert Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły są podane na plakatach.

4. Również niedzielę, 23 lipca po każdej Mszy św., odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypadnie w tym tygodniu.

5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

6. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m.in.: Teatr ducha, procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• 20 VII – bł. Czesław prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

14 Niedziela zwykła - 9 VII 2017

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

2. Dzisiaj członkowie Świeckiego Zakonu zapraszają do swojego stoiska, gdzie służą informacją n/t charyzmatu, posługi i życia świeckiego karmelity.

3. Przeżywamy nowennę przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwami kolejnego dnia nowenny, w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.

4. Zapraszamy z soboty na niedzielę 15/16 lipca na całonocne czuwanie przed Uroczystością NMP z Góry Karmel.

Program czuwania:

 

21.00 Apel maryjny, procesja Różańcowa ze świecami.

 

22.15 Konferencja

 

22.45 Akatyst o M. B. Szkaplerznej

 

23.30 przerwa

 

24.00 Msza św.

 

1.30 Agapa

 

2.15 Adoracja N. Sakramentu

 

3.15 Nałożenie szkaplerza i odnowienie przyrzeczeń szkaplerznych

 

4.00 Godzina czytań

5.oo Zakończenie i zasłonięcie obrazu MB.

5. W niedzielę za tydzień 16 lipca - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. wg porządku niedzielnego. Jedynie Msza z godz. 13.00 będzie odprawiona pół godziny później – o 13.30 z racji procesji. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć Szkaplerz Święty oraz poświęcić dewocjonalia. Uroczysta Msza św. polowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem o. Eugeniusza Augustyna opata cystersów z Wąchocka będzie odprawiona o godz. 11.00 Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów.

6. W sobotę, 22 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej i jubileusz 400 lat Prowincji Polskiej Karmelitów Bosych. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Jacek Kicińki - biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. O godz. 14.30 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne. Zwracamy się o pomoc do mieszkańców Czernej, straży pożarnej, policji, służby medycznej, Świeckiego Karmelu, diakonii muzycznej i tych wszystkich, którzy w minionych Ogólnopolskich Spotkaniach służyli swoją pomocą. Już dziś składamy Wam serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na plakatach.

7. W niedzielę, 23 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła. Mszę św. o godz. 11.00. Będzie ona sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.

8. 13 VII we czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. W programie różaniec i procesja. Zasłonięcie obrazu będzie w tym dniu wyjątkowo jak na czas nowenny szkaplerznej o godz. 20.00.

9. 11 VII przypada święto św. Benedykta opata – patrona Europy. 12 VII – św. Brunona z Kwerfurtu biskupa, pierwszego metropolita pogańskich Słowian zachodnich. Z kolei 13 VII wspominamy Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, którzy żyli na przełomie X i XI wieku, a 15 VII św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów.

10. Duszpasterstwo Powołań organizuje dzisiaj kiermasz lektury duchowej i przedmiotów religijnych. Na stoisku przed furtą można nabyć za dobrowolną ofiarą ciekawe książki z zakresu życia duchowego i literatury polskiej, nowe i używane. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się pod koniec lipca przy naszym klasztorze. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła.

 

13 Niedziela zwykła - 2 VII 2017

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek i przywilej uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek - dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz pierwszy piątek.Spowiedź od godz. 17.30. 

4. „W końcu Moje Niepokalane Serce zatryumfuje” - oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej.

 Program uroczystości:

• Od najbliższego piątku, 7 lipca, rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W czasie nowenny, która w dni powszednie będzie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po mszy św. wieczornej.

• Z 15/16 lipca odbędzie się maryjna noc czuwania. Rozpocznie się procesją różańcową o godz. 21.00.

• W niedzielę, 16 LIPCA, UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00

• W sobotę, 22 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński cmf, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.•

• W niedzielę, 23 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły programu są zamieszczone na plakatach.

 5. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Karmelu

6. W przyszłą niedzielę 9 VII członkowie Świeckiego Zakonu karmelitów bosych w Czernej przy stoliku koło furty, będą służyć informacja i odpowiednimi materiałami na temat swojego życia. Pragnących się zapoznać z ich posługą zapraszamy do odwiedzenia stoiska.

7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. W poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła patrona o. Tomasza naszego katechety.

9. W tym tygodniu patronują nam:

 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, dzieł misyjnych w Polsce

• 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem.

 

12 Niedziela zwykła - 25 VII 2017

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Duszpasterstwo Powołań organizuje dzisiaj kiermasz lektury duchowej i przedmiotów religijnych. Na stoisku przed furtą można nabyć za dobrowolną ofiarą ciekawe książki z zakresu życia duchowego i literatury polskiej, nowe i używane. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się pod koniec lipca przy naszym klasztorze. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła. 

3. We czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.

4. Najbliższą sobotą rozpoczynamy miesiąc lipiec. W tę pierwsza sobotę lipca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

5. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

7. „Na końcu Moje Niepokalane Serce zatryumfuje” - oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej.

 Program uroczystości:

• 7-15 lipca - Nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel

• W nocy z 15 na16 lipca - Noc czuwania

• 16 lipca, Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel

• W sobotę, 22 lipca, XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

• W niedzielę, 23 lipca, Uroczystość odpustowa św. Eliasza Proroka

Mieszkańców Czernej i wszystkich przybywających do naszego sanktuarium z radością zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.

8. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m. in.: Teatr ducha, procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

9. Zapraszamy do naszego karmelitańskiego muzeum znajdującego się w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy również do kina, restauracji i księgarni.

11 Niedziela zwykła - 18 VI 2017 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

2. W czwartek, 22 czerwca, po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół. Będziemy prosili aby Bóg zachował od zniszczenia tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji i Mszy świętej. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przyjęły Pierwszą Komunię, panów do baldachimu, panie do feretronów, rodziców oraz wszystkich wiernych.

3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

4. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

5. Również w piątek 23 VI o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

7. Dzisiaj przed księgarnią Karmelitana ma miejsce promocja tomika poezji Wandy Mari Bigaj – członkini Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

9. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

10. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawianą w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę o godz. 15.00.

11. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę są one sprawowane o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

12. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

13. W tym tygodniu patronuje nam:

21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

14. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, Duszpasterstwo Powołań organizuje przed furtą klasztorną kiermasz książek i przedmiotów religijnych. Złożone ofiary będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się pod koniec lipca przy naszym klasztorze. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie. Zapraszamy.

 

50.jpg

Warto zobaczyć