6 Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa 29 III 2015

 1. Dzisiejsza niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Ludziom młodym życzymy, by przyjęli do swojego serca Chrystusa. Niech będzie dla nich najlepszym Przyjacielem i Przewodnikiem we wszystkich ziemskich zmaganiach.

2. Dzisiaj popołudniu o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, złożone podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w ubiegłym tygodniu. Ofiary będą zbierane jeszcze dzisiaj podczas nabożeństwa. Ze względu na Misterium Męki Pańskiej nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 15.30.

3. Jutro, 30 marca, od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych i starszych z Czernej. Nazwiska i adresy chętnych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.

4. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim tygodniu jest sprawowany bez przerwy od godz. 6.30 do 17.30.

5. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święte i największe dni w roku liturgicznym: od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. Święte Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej w czwartek, a kończy II Nieszporami Niedzieli Wielkanocnej. Porządek liturgii tych dni jest następujący:

 - Wielki Czwartek: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, rozpocznie się o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” będzie trwała do godziny 22.00.

- W Wielki Piątek - będziemy przeżywać misterium męki i śmierci Pana. Zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Zapraszamy o godzinie 7.00 rano na modlitwy Ciemnej Jutrzni; w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 – odprawimy Drogę Krzyżową na wzgórzu. Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Jezusa w grobie będzie trwała całą noc.

- Wielka Sobota - jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim. To dzień ciszy i zadumy nad śmiercią Chrystusa. Ciemną Jutrznię rozpoczniemy o godzinie 7.00 rano. Błogosławieństwo pokarmów będzie odbywało się od 9.00 do 16.00. Tradycyjnie zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- Wieczorną WIGILIĘ PASCHALNĄ rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.00. Niech nikogo nie zabraknie na tej najważniejszej i najbogatszej w ciągu roku liturgii Kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece, aby czynnie uczestniczyć w liturgii światła i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

- Procesja rezurekcyjna będzie odprawiona w Niedzielę Wielkanocną, o godz. 6.00 rano. Zapraszamy do udziału: dzieci sypiące kwiaty, ministrantów, osoby do feretronów i baldachimu, straż pożarną z orkiestrą oraz wszystkie wspólnoty i wiernych. Po procesji rezurekcyjnej będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Przyjaciół i Dobroczyńców naszego klasztoru i Sanktuarium. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00.

 6. Rada Rodziców przy Szkole podstawowej w Czernej zaprasza dzisiaj na kiermasz wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

7. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie mieszkańców Czernej na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. Spektakl odbędzie się w kościele dzisiaj o o godz. 14.00 i 18.00.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym płytka z filmem Mela Gibsona pt.: PASJA

9. Księgarnia Karmelitana będzie otwarta w Wielką Sobotę w godz. 9.00 - 12.00.

 

5 Niedziela Wielkiego Postu 22 III 2015

 

1. Dzisiaj popołudniu o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej o godz. 16.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane dzisiaj i w przyszłą niedzielę ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Dzisiejszą niedzielę Episkopat Polski ogłosił dniem modlitw za Ukrainę.

3. We środę 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte jak w dzień powszedni.

4. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej.

5. W przyszłą sobotę 28 III przypada 500 - lecie urodzin św. Teresy od Jezusa – fundatorki i reformatorki naszego zakonu. Na uroczystą Mszę św. z kazaniem zapraszamy na godz. 17.00

6. Przyszła niedziela, 29 III, jest już Niedzielą Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy świętej poświęcamy palmy. Przed liturgią o godzinie 11.00 dokonamy poświęcenia palm przed Bramą Firlejowej. Po Mszy zapraszamy dzieci do konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę

7. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie mieszkańców Czernej na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. Spektakl odbędzie się w kościele dzisiaj o godz. 18.00. Misterium zostanie wystawione także dwa razy w Niedzielę Palmową 29 III o godz. 14.00 i 18.00. W związku z tym w przyszła niedzielę nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 15.30.

8. W najbliższy czwartek 26 III we wszystkich klasztorach karmelitańskich będzie miało miejsce godzinne czuwanie w intencji pokoju. W naszym czerneńskim klasztorze zapraszamy w ten dzień na czuwanie przy Najświętszym Sakramencie po Mszy św. wieczornej. W programie adoracja, nieszpory, Apel Maryjny i zasłonięcie cudownego obrazu MB Szkaplerznej.

9. Rada Rodziców przy Szkole podstawowej w Czernej zaprasza w dzisiaj a także w Niedzielę Palmową na kiermasz wielkanocny. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów

10. W poniedziałek, 30 marca, od godz. 9.00 udamy się z posługą do chorych i starszych z Czernej. Nazwiska i adresy chętnych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.

 

 

Kalendarz liturgiczny

Środa VI tygodnia Wielkiego Postu,

Błogosławionego Noniusza Alwareza Pereiry, zakonnika

1 kwietnia 2015 r.

Sentencja na dziś

Naraz Najświętsza Panna ukazała mi się piękna, tak piękna, że nigdy nie widziałam nic piękniejszego, z Jej twarzy przebijała dobroć i niewysłowiona serdeczność. Lecz to, co przeniknęło mnie aż do głębi, to Jej czarujący uśmiech. W jednej chwili zniknęły wszystkie utrapienia, dwie duże łzy stanęły mi w oczach i spłynęły cicho po policzku, łzy niezmąconej radości.

(święta Teresa od Dzieciątka Jezus)

Czytanie na dziś

14.jpg

Warto zobaczyć