Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła 02 VIII 2015

1. W dzisiejszą niedzielę kazania w naszym kościele głosi o. Romuald Gościewski, karmelita bosy z Berdyczowa na Ukrainie. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na to nasze karmelitańskie Sanktuarium.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

3. We wtorek 4 sierpnia nawiedzi nasze Sanktuarium pielgrzymka dominikańska

4. We czwartek 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, przypominające nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. Msze Święte jak w dni powszednie. W ten dzień nowo wybrany Prezydent Polski Andrzej Duda obejmie oficjalnie swój urząd.

5. W piątek 7 sierpnia będziemy gościć w naszym Sanktuarium pielgrzymkę skawińską.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca– szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź pierwszo-piatkowa od godz. 16.30.

7. Przeżywamy sierpień – miesiąc w którym podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie oraz wyprosić uzależnionym łaskę powstania z nałogu.

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Archiwista naszej prowincji o. Jerzy Zieliński, poszukuje starych fotografii czerneńskiego klasztoru i jego otoczenia z czasów wojny i czasów przedwojennych. Zwraca się więc do mieszkańców Czernej i okolic o udostępnienie takich fotografii, gdyby się jeszcze u kogoś zachowały. O. Jerzy będzie przebywał w naszym klasztorze do końca sierpnia.

10. W tym tygodniu wspominamy:

we wtorek 4 sierpnia św. Jana Vianneya. Będąc proboszczem w Ars zasłynął jako kaznodzieja i mąż modlitwy. Jest patronem proboszczów.

• w sobotę 8 sierpnia św. Dominika prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś.

11. Od przyszłej soboty 8 sierpnia oferta naszego Karmelitańskiego Kina w Domu Pielgrzyma poszerzy się o film „Odważni”, mówiący o relacjach między małżonkami oraz o rodzicielstwie. W weekendy jego projekcja będzie się odbywać o godz. 12:10. Szczegóły w gablotach.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej księgarni. W księgarni są również kalendarze na przyszły rok z widokami czerneńskiego klasztoru.

13. Na koniec pragniemy zwrócić uwagę na odpowiedni i godny strój do kościoła. Miejsca św. takie jak: Kościół, kaplice i cmentarz domagają się stosownego stroju. Nie przystoją odsłonięte brzuchy, duże dekolty, gołe plecy i ramiona, skąpe spódnice, krótkie spodnie. Chodzi o powagę należną miejscu świętemu i szacunek dla Najświętszego Sakramentu oraz szacunek dla bliźnich.

17 Niedziela Zwykła 26 VII 2015

1. Dzisiaj po każdej Mszy św., odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Poświęcone breloczki ze świętym Krzysztofem można nabyć na stoisku przed bramą klasztoru.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo.

3. Jutro nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. Pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przy ołtarzu polowym. Zwyczajem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 6.30,w kaplicy św. Rafała odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ten dzień skłania do refleksji i do modlitwy za wszystkich poległych w czasie Powstania Warszawskiego.

5. W tym tygodniu patronują nam:

• w piątek, 31 lipca – św. Ignacy Loyola,

• w sobotę, 1 sierpnia – św. Alfons Liguori, biskup i Doktor Kościoła.

6. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy do abstynencji od alkoholu w tym miesiącu.

7. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosił o. Romuald Gościewski, karmelita bosy z Berdyczowa na Ukrainie. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na to nasze karmelitańskie Sanktuarium.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

10. Archiwista naszej prowincji o. Jerzy Zieliński, poszukuje starych fotografii czerneńskiego klasztoru i jego otoczenia z czasów wojny i czasów przedwojennych Zwraca się więc do mieszkańców Czernej i okolic o udostępnienie takich fotografii, gdyby się jeszcze u kogoś zachowały. O. Jerzy będzie przebywał w naszym klasztorze do końca sierpnia.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej księgarni. W księgarni są również do nabycia kalendarze na przyszyły rok z widokami czerneńskiego klasztoru.

12. Pragniemy zwrócić uwagę odwiedzającym sanktuarium, na odpowiedni strój. Nie może to być strój prawie plażowy! Chodzi o szacunek i powagę należną miejscu świętemu. W świątyni obowiązuje strój godny.

Uroczystość św. Eliasza - proroka 19 VII 2015 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Eliasza - proroka, patrona naszego kościoła. W naszej świątyni można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Po Mszy św. obędzie się procesja eucharystyczna.

2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Dziękujemy mieszkańcom Czernej za Dar Serca i wszystkim, którzy zbierali ofiary. Za wykonane prace porządkowe i organizacyjne, za przygotowane posiłki dla uczestników nocy czuwania i Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Szkaplerznej, które odbyło się w dniu wczorajszym. Dziękujemy Diakoni Muzycznej, Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, Świeckiemu Karmelowi, Bractwu Szkaplerznemu, Instytutowi Elianum, Orkiestrze, służbie liturgicznej, wszystkim noszącym w procesjach feretrony i baldachim. Wyrażamy naszą wdzięczność Straży Pożarnej oraz tym, którzy wspierali nas modlitwą, ofiarą, pracą i obecnością. Paniom zaangażowanym w dystrybucję posiłku i napojów. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

4. W tym tygodniu patronują nam:

• we środę 22 VII – św. Maria Magdalena

• we czwartek 23 VII przypada święto św. Brygidy, patronki Europy.

• w piątek 24 VII wspominamy św. Kingę.

• w sobotę, 25 VII, obchodzimy święto Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 VII po każdej Mszy św.

5. W poniedziałek 27 lipca, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. Pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przy ołtarzu polowym. Zwyczajem poprzednich lat prosimy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

15 Niedziela zwykła - 13.07.2014

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

2. Z wtorku na środę 15/16 lipca odbędzie się noc czuwania przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Rozpoczniemy wspólną modlitwę o godz. 21.00 apelem i procesją różańcową. Na procesję prosimy przynieść świece. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.

3. We środę 16 lipca - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć Szkaplerz Święty oraz poświęcić dewocjonalia. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem o. Tadeusza Florka OCD Prowincjała naszej krakowskiej prowincji Karmelitów Bosych będzie odprawiona o godz. 11.00 Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów.

4. W uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel o godz. 20.00 na apel maryjny i zasłonięcie Obrazu Matki Bożej.

5. W sobotę, 19 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XVI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger. O godz. 14.00 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne z odnowieniem przyrzeczeń szkaplerznych. Zwracamy się o pomoc do mieszkańców Czernej, straży pożarnej, policji, służby medycznej, Świeckiego Karmelu i tych wszystkich, którzy w minionych Ogólnopolskich Spotkaniach służyli swoją pomocą. Już dziś składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

6. W niedzielę, 20 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła.Mszę św. będzie sprawował o. Melchior Wróbel z okazji jubileuszu 50 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły programu są zamieszczone na plakatach.

7. W niedzielę, 27 lipca po każdej Mszy św., odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypadnie w tym tygodniu.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Animatorzy trzeźwości organizują wyjazd do Lichenia w dniach 25-27 lipca. Bliższe informacje znajdują się na plakatach w gablotach.

10. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki Kół Różańcowych do Częstochowy będzie w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00.

10 Niedziela Zwykła - 7. 06. 2015

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 jubileusz 25 lecia święceń kapłańskich obchodzi(ł) o. Włodzimierz Tochmański.

2. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. Wieczornej.

3. W czwartek, 11 czerwca, o godz. 17.30 odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół. Będziemy prosili aby Bóg zachował od zniszczenia tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji i Mszy świętej. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przyjęły Pierwszą Komunię, panów do baldachimu, rodziców oraz wszystkich wiernych.

4. W piątek, 12 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. W ten dzień wspominamy również bł. o. Alfonsa Mazurka. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania jego relikwii.

5. W sobotę po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy Tę, która jest wzorem miłości do Boga i ludzi.

6. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

7. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Zapraszamy do naszego kina w Domu Pielgrzyma. Aktualnie proponujemy dorosłym film „Cristiada” opowiadający o męstwie chrześcijan podczas wojny domowej w Meksyku, a dzieciom powyżej 8 roku życia film animowany „Największy z cudów” poświęcony Eucharystii. Godziny sobotnich i niedzielnych projekcji filmów wywieszone są w gablotach. Ze względu na ograniczoną ilość 25 miejsc przyjmujemy zapisy na filmy w punkcie informacyjnym Domu Pielgrzyma – w podziemiach budynku lub telefonicznie na numer 505 898 580. Wstęp wolny. Po seansie można złożyć ofiarę na utrzymanie kina.

11. W tym tygodniu patronują nam:

8. 06. - Św. Jadwiga – królowa – znana z hojności dla ubogich. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej

10. 06. - Bł. Bogumił, biskup, żyjący w XII w.

11. 06. - Św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, współpracownik św. Pawła.

76.jpg

Warto zobaczyć