III Niedziela zwykła 25 I 2015

 1. Dzisiaj dobiegła końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, tj. 26 stycznia, obchodzony jest w Polsce i w kilku innych krajach Dzień Islamu. Ma on na celu poszukiwanie wzajemnych dróg zrozumienia i współpracy.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Przed Mszą można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

4. W minionym tygodniu, w naszej miejscowości miało miejsce tragiczne wydarzenie. Spalił się całkowicie dom mieszkalny państwa Woźniaków. W związku z tym w przyszłą niedzielę zostanie zorganizowana przed naszym kościołem zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom. Ofiary na ten cel zbierać będą członkowie czerneńskiej OSP.

5. W przyszłym tygodniu w poniedziałek 2 II będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego nazywane w Polsce świętem MB Gromnicznej.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• w poniedziałek, 26 I – św. biskupi Tymoteusz i Tytus

• we środę 28 I - św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństw

• w sobotę św. Jan Bosko, wielki wychowawca i apostoł młodzieży

II Niedziela zwykła 18 I 2015

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

2. Zapraszamy dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 16.00 na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz.

3. Dzisiaj, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.Niech nasze modlitwy i czyny będą ożywione tą intencją o zjednoczenie chrześcijan.

4. We środę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast we czwartek 22 stycznia przypada  Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za naszych dziadków: żywym, aby Pan Bóg błogosławił, a zmarłych, żeby przyjął do swojej chwały w niebie.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

6. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30. 

7. Komisariat w Krzeszowicach w związku z nasilającymi się oszustwami „na wnuczka” zwraca się z prośbą o nieudzielanie żadnej nieznajomej osobie podającej się za krewnego, jakichkolwiek pieniędzy, informacji czy telefonów. Warto być ostrożnym i potwierdzić konieczność przekazania określonej kwoty. Również w związku z atakami terrorystycznymi we Francji i nasilającym się terroryzmem komisariat prosi o zwrócenie uwagi na wszelkie podejrzanie zachowujące się osoby, paczki pozostawione bez opieki, zaparkowane furgonetek w pobliżu miejsc gdzie gromadzi się większa ilość osób np. przy centrach handlowych czy kościołach. Więcej informacji na ten temat w gablocie w kruchcie i przed kościołem.

             W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• We środę św. Agnieszka,  dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć za Domicjana około 305 roku;

• W sobotę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i Doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;

• W niedzielę za tydzień przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek III tygodnia okresu zwykłego,

Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

26 stycznia 2015 r.

Sentencja na dziś

Chrystus jest Prawdą, a diabeł od początku kłamcą. Kłamać - znaczy sobie lub innym przedstawić coś trochę inaczej, w jakimś odchyleniu od uznanej prawdy. Nie mamy żadnego obowiązku mówić każdemu wszystkiego, co wiemy, ale gdy już przedstawiamy za prawdziwe coś, co sami uważamy za nieprawdziwe, wtedy zaprzeczamy prawdzie.

(święta Teresa Benedykta od Krzyża)

Czytanie na dziś

59.jpg

Warto zobaczyć