Intencje mszalne

Istnieje możliwość zamawiania następujących intencji w naszym Sanktuarium:

Msza Święta indywidualna

  • Intencje Mszy Świętych Indywidualnych terminowych w zamówionej intencji (z określeniem daty) przyjmujemy przy furcie klasztornej w miarę wolnych terminów. Furta czynna codziennie od 800 - 1200 oraz 1400 - 1800.
  • Intencje Mszy Indywidualnych bezterminowych w zamówionej intencji można zamawiać drogą poczty tradycyjnej lub elektronicznej a także telefonicznie. Jest ona odprawiana w najbliższym wolnym terminie w czasie Mszy konwentualnej w chórze zakonnym.

Msze Święte Roczne za zmarłych

  • Msza Święta Roczna za zmarłych jest odprawiana codziennie, od 1 stycznia do 31 października (z wyjątkiem sobót i niedziel) o godz. 600 w Kaplicy Klasztornej przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
  • Dobremu Bogu polecamy także ofiarodawców, wypraszając dla nich potrzebne łaski i Jego błogosławieństwo.

Zaduszki listopadowe

  • Za zmarłych, poleconych naszym modlitwom w wypominkach, przez cały miesiąc listopad jest odprawiana Msza Święta o godz. 630 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
  • Intencje są też odczytywane przed i po każdej Mszy Świętej w niedzielę i w tygodniu. Również ojcowie i bracia w intencji zmarłych odmawiają różaniec.

Msze Święte Wieczyste

  • Msze Święte za osoby żyjące i zmarłe wpisane do Księgi Mszy Świętych Wieczystych, odprawiane są w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 1100, oraz w każdy poniedziałek w kaplicy klasztornej.
  • Osoby żyjące mają udział we Mszach Świętych Wieczystych także po swojej śmierci.
  • Przy ich zamawianiu należy czytelnie podać imię i nazwisko każdej osoby, którą pragniemy włączyć do Mszy Świętych Wieczystych z zaznaczeniem, czy chodzi o osobę żyjącą czy zmarłą. Msze Święte będą odprawiane tak długo, jak długo będzie istniał Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. Dziękujemy serdecznie za złożoną ofiarę na Msze Święte Wieczyste. Jest ona przeznaczona na wychowanie i kształcenie karmelitańskich alumnów, przyszłych kapłanów i misjonarzy.

Duchowe łaski

We Mszy Świętej uobecniana się w sposób bezkrwawy jedyna ofiara Chrystusa. Jezus spłacając dług naszych grzechów przywraca nam nowe życie. Zamawiając Mszę Świętą za bliskie nam osoby, ofiarujemy im najlepszy prezent - duchowy dar, którym jest postawienie tej osoby w strumieniu łaski.

Ofiara mszalna

Zgodnie z uznanym zwyczajem Kościoła każdy kapłan celebrujący Mszę Świętą może przyjąć ofiarę. Zazwyczaj jest to ofiara pieniężna. W ten sposób osoba zamawiająca Mszę Świętą funduje stypendium mszalne. Wysokość ofiary ustalona jest zwyczajem miejscowym, przy uwzględnieniu możliwości materialnych zamawiającego.

parallax background

Msze Święte można zamawiać:

Klasztor Karmelitów Bosych
Czerna 79, 32-065 Krzeszowice

wysyłając e-mail: bmszalne.czerna@gmail.com
(prosimy o podanie danych adresowych)

Numer konta:
Klasztor Karmelitów Bosych
Czerna 79, 32-065 Krzeszowice

BS Krzeszowice 95 8612 0003 0000 0000 1498 0001

Numer konta dla przelewów zagranicznych:
Klasztor Karmelitów Bosych
Czerna 79, 32-065 Krzeszowice

Kod SWIFT-owy: POLUPLPR
Nr rach. IBAN: PL95861200030000000014980001

Można także w sprawie zamawianych Mszy Świętych kontaktować się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 900 - 1130 oraz 1430 - 1600 dzwoniąc pod numer: 512 090 090 lub korzystając z formularza zgłoszeniowego.

Formularz zgłoszeniowy