Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "GÓRA KARMEL"

Spotkania w każdy piątek o godzinie 18.00 rozpoczynamy Mszą Świętą dalsza część spotkania do godziny 21.00

Posługa wspólnoty: - Podejmujemy posługę modlitwą wstawienniczą. - Posługa w Domu Pomocy Społecznej w Czernej. - Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. - Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. - Seminarium Odnowy Wiary.

Wspólnota została założona 10 lutego 2003 roku. Opiekunem został o. Tomasz Maślanka OCD związany z podobną grupą w Wadowicach. Ojciec Tomasz odbiera to jako znak Opatrzności Bożej i działania Ducha Świętego. 12 grudnia 2003 uroczyste zawierzenie wspólnoty Maryi. To tutaj w Czernej w przepięknej malowniczej miejscowości u stóp Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego rozwija się nasza wspólnota . Jesteśmy otoczeni Jej Szkaplerzem. Wzrastamy w duchowości karmelitańskiej i już na samym początku powstają „Róże Różańcowe”, które z czasem coraz bardziej się rozwijają. W roku 2006 grupa wychodzi poza klasztor podejmując posługę w Domu Pomocy Społecznej w Czernej. Raz w miesiącu w sobotę spotykamy się na wspólnej modlitwie i rozmowie z pensjonariuszami ośrodka. Dla nas i dla nich to wyjątkowy czas spotkania z drugim człowiekiem. Dopełnieniem tej posługi jest zorganizowanie dla nich „Mikołaja”. W roku 2007 od 1 grudnia rozpoczynamy czuwania: „Pięć pierwszych sobót” wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Dla osób wierzących... wątpiących... poszukujących... prowadzimy „Seminarium Odnowy Wiary” Pragniemy dalej rozwijać się i pracować na Chwałę Bożą. Zapraszamy do naszej wspólnoty.


Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym to forma rekolekcji, poprzez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego.

Ja jestem drogą i prawdą i życiem - powiedział Jezus, nie odnosząc tych słów tylko do czasów, które minęły.

Seminarium Odnowy życia w Duchu Świętym pomoże Ci w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwróceniu się ku Jezusowi Chrystusowi oraz przyjęciu osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy. Jesteś na nie bardzo osobiście zaproszony przez Pana Jezusa. On chce napełnić Cię swoją łaską. Odnowić Twoje życie. Zna dobrze Twoją sytuację życiową, pragnienia, plany, radości, a także Twoją słabość, grzech, zniewolenie. On wie, jak zaspokoić najgłębsze pragnienia Twojego serca. Chce przyjść z łaską przebaczenia, uzdrowienia, uwolnienia. Pragnie zrodzić Cię na nowo w mocy Swojego Ducha. Duch Święty chce przemienić Twoje serce i doprowadzić Cię do pełni życia, do pełnego otworzenia się na Swoje dary, abyś stał się prawdziwym świadkiem Jezusa.

 • Osobiste spotkanie z Bogiem (tak, jak spotkanie z każdą inną osobą) wymaga: chęci, decyzji, czasu i zaangażowania.
 • Na początku seminarium podejmij decyzję uczestniczenia we wszystkich spotkaniach.
 • Staraj się w tym czasie trzymać z dala od spraw nieistotnych i otaczającego hałasu.
 • Postanowienie by mieć czas dla Boga zawiera decyzję unikania wszystkiego, co zabiera mi czas, niepotrzebnie absorbuje i odwraca moją uwagę od Boga ku rzeczom nieistotnym.
 • Poświęć jeden wieczór w tygodniu na spotkanie z Nim we wspólnocie.
 • Wybierz sobie czas (ok. 20 minut codziennie), w którym jesteś wewnętrznie wolny na osobistą modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.
 • Znajdź sobie jakieś ciche miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał i w którym możesz być sam na sam z Bogiem.
 • Cotygodniowe spotkania obejmują Eucharystię, Wspólną modlitwę, Konferencje, pracę w małej grupie dzielącej się doświadczeniem modlitwy osobistej z poprzedniego tygodnia.

Odpowiedzialni:
parallax background
Jeżeli jesteś czcicielem Najświętszej Maryi Panny, jeżeli pragniesz wynagradzać za grzechy, którymi świat rani Serce Matki - zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pięć pierwszych sobót miesiąca.

W 1917 r. w Fatimie w Portugalii Matka Najświętsza objawiła się trójce dzieci: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Przychodziła przez kolejnych sześć miesięcy, od maja do października, każdego trzynastego dnia miesiąca. W sierpniu Piękna Pani pojawiła się później, gdyż trzynastego dzieci były więzione. Ukazując się po raz drugi, 13 czerwca, Matka Boża zapowiedziała, że niedługo zabierze Franciszka i Hiacyntę do nieba, a Łucję pozostawi, gdyż Jezus pragnie posłużyć się nią, aby ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Tego dnia dzieci ujrzały Niepokalane Serce Maryi znieważane przez grzechy ludzkości, co symbolizowały otaczające Je ciernie. Maryja powiedziała też do dzieci i innych zgromadzonych:

Chcę, żebyście codziennie odmawiali różaniec.

Innym razem Matka Boża prosiła o ofiarowanie modlitw i cierpień w intencji grzeszników:

Módlcie się, módlcie się dużo i dokonujcie umartwień za grzeszników, bo wiele dusz idzie do piekła, bo nikt nie chce się umartwiać za nie i za nimi wstawiać (sierpień).

Dzieci ujrzały także przerażającą wizję piekła. Matka Boża powiedziała do nich:

Widziałyście piekło, do którego trafiają dusze biednych grzeszników. Aby ich zbawić, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczynią to, co wam powiem, wiele dusz się zbawi i zazna pokoju.... Przybędę, aby zażądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i zadośćczyniącej Komunii w pierwsze soboty miesiąca. Jeżeli wysłuchają moich próśb, Rosja nawróci się i zapanuje pokój (13 lipca).

NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Zgodnie z zapowiedzią Matka Boża ukazała się siostrze Łucji ponownie, już po śmierci Franciszka i Hiacynty, 10 grudnia 1925 r., w Pontevedra (Hiszpania), tym razem z Dzieciątkiem Jezus. W czasie tego objawienia po raz kolejny Maryja zwróciła uwagę na Jej Niepokalane Serce otoczone cierniami, a Jezus powiedział:

Współczuj Sercu swojej Najświętszej Matki, które jest ukoronowane cierniami, jakie przez cały czas niewdzięczni ludzie weń wbijają, a nie ma nikogo, kto czyniłby akt zadośćuczynienia, żeby owe kolce wyrwać.

Wtedy Matka Boża wezwała do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca:

Spójrz, moja córko, na moje Serce ukoronowane cierniami, które niewdzięczni ludzie bez ustanku wbijają w Nie przez swoje bluźnierstwa i brak wdzięczności. Przynajmniej ty staraj się Mnie pocieszyć. W godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawia spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.

13 września 1939 r. nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca uzyskało aprobatę kościelną i rozwija się na całym świecie. Przez to nabożeństwo wynagradzamy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi:

 1. bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu,
 2. bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu,
 3. bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi,
 4. znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Niepokalanej Matki,
 5. obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.