18 Niedziela Zwykła – 4 VIII 2019

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nieszpory.

2. We wtorek 6 VIII Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. Msze Święte jak w dni powszednie.

3. We środę, 7 sierpnia, nawiedzi nasze sanktuarium pielgrzymka skawińska.

4. W piątek, 9 sierpnia, w święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein – karmelitanki bosej zamordowanej w Oświęcimiu. Z woli Jana Pawła II jest patronka naszego kontynentu.

5. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.7. Każdego dnia o godz. 00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Przeżywamy sierpień – miesiąc w którym podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie oraz wyprosić uzależnionym łaskę powstania z nałogu.

9. Na koniec pragniemy zwrócić uwagę na odpowiedni i godny strój do kościoła. Nie przestoją odsłonięte brzuchy, duże dekolty, gołe plecy i ramiona, skąpe spódnice, krótkie spodnie i podkoszulki. Miejsca św. takie jak: Kościół, kaplice i cmentarz domagają się stosownego stroju. Chodzi o powagę należną miejscu świętemu i szacunek dla Najświętszego Sakramentu oraz szacunek dla bliźnich. Bardzo prosimy zwrócić na to uwagę.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Hiszpanii szlakiem naszych świętych karmelitańskich. W programie także Fatima, Lourdes, Montserrat. Termin pielgrzymki 11 – 24 października 2019. Koszt 3.500 zł. Zapisy na furcie klasztornej.