22. Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Czernej – ZAPRASZAMY!

„Totus Tuus – Wszystko postawiłem na Maryję” – oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej. Są to słowa – życiowe motta – św. Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Program uroczystości:

  • Od 7 lipca, rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W czasie nowenny, która w dni powszednie będzie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po mszy św. wieczornej.

  • Z 15/16 lipca odbędzie się maryjna noc czuwania. Rozpocznie się procesją różańcową o godz. 21.00.

  • 16 LIPCA, UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył o. Tadeusz Florek prowincjał naszej krakowskiej prowincji karmelitańskiej.

  • W sobotę, 18 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Bp Marek Szkudło biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.

  • W niedzielę, 19 lipca – uroczystość odpustowa św. Eliasza – patrona naszego kościoła i poświęcenie samochodów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły są zamieszczone na plakatach. Prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu społecznego.