Czas NOWICJATU dobiega końca…

W ostatnim czasie pożegnaliśmy naszego socjusza o. Jakuba Przybylskiego, który wyjechał do Hiszpanii pogłębiać wiedzę terezjańską i z radością przywitaliśmy o. Marcina Fizię, który będzie pełnił wspomniana posługę.

Obecnie został niespełna tydzień przed wieńczącym ten okres momentem, czyli pierwszą Profesja Zakonną. Każdy z nas odbył już 4-dniowe rekolekcje indywidualne w pustelni św. Agnieszki, która znajduje się w naszym klasztornym ogrodzie. Trzeba przyznać, że był to szczególny czas, nikt z nas wcześniej nie doświadczył czegoś podobnego. Okres typowego sam na sam z Jezusem, bez osób trzecich, 4 dni ciszy i czasu na omówienie nadchodzącej decyzji z najważniejszą Osobą.

Wszystkie te przygotowania sprawiają, że odczuwamy powagę sytuacji, stajemy się świadomi obowiązku jakiego się podejmujemy. W sposób wolny, jako dorośli mężczyźni chcemy oddać się Bogu do Jego całkowitej dyspozycji. Mamy też świadomość, że jest to konkretna droga, więc do celu jeszcze daleko, ale nadzieja mówi nam, że to, co robimy jest słuszne i znajdujemy się na swoim miejscu.

Z serca prosimy Was o modlitwę, by nasze Śluby nie były pustymi słowami, ale abyśmy potrafili potwierdzać to w konkretnych czynach.

Pozdrawiamy w Panu.

Bracia Nowicjusze z Czernej