Duszpasterstwa

 

Karmelici bosi pragną dzielić się bogactwem swojego ducha ze świeckimi, którzy żyjąc w świecie, spragnieni są skupienia i pogłębienia modlitwy. Przy klasztorach można znaleźć oazy milczenia. Z niego wyrasta cała pedagogia, którą zakonnicy stosują wobec zainteresowanych. Wyciszenie prowadzi do kontemplacji. Ale oprócz tego, każde duszpasterstwo karmelitańskie ma na celu budowanie pięknych relacji między tymi, którzy do niego należą. Są więc wspólnoty duszpasterskie związane z Karmelem szkołami jedności z Bogiem i człowiekiem.


Duszpasterstwa

Bractwo Szkaplerza Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Dążymy do doskonałej miłości w świecie zgodnie z duchem modlitwy Zakonu Karmelitów Bosych.

Więcej

Duszpasterstwa

Bractwo św. Józefa

Jesteśmy grupą modlitewną skupiającą mężczyzn, którzy poprzez naśladowanie św. Józefa trwają w bliskości Boga i ludzi.

Więcej

Duszpasterstwa

Bractwo Dzieciątka Jezus

Kult ma swoją długą i bogatą tradycję w zakonie karmelitańskim. Dzisiaj mimo upływu czasu powraca i przyciąga swoją prostotą.

Więcej

Duszpasterstwa

Duszpasterstwo Akademickie "Karmel"

Od wielu lat służy studentom Krakowa, głównie z Uniwersytetu Ekonomicznego, lecz przez specyfikę duchowości Karmelu, przyciąga także studentów z pozostałych uczelni wyższych miasta.

Więcej

Duszpasterstwa

Przystanek św. Józefa

Każdy, kto wyrusza w drogę, potrzebuje miejsca, z którego można by ją bezpiecznie zacząć - św. Józef dzieli się z nami tym miejscem.

Więcej

Duszpasterstwa

Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno – Modlitewny (KREM)

Istniejemy od 1992 roku na przemyskim Karmelu i jesteśmy grupą otwartą dla wszystkich, którzy chcą się modlić i ewangelizować.

Więcej

Duszpasterstwa

Ośrodek św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza

Ośrodek skupia osoby w różnym wieku, na różnych drogach życia, którym bliska jest postać Świętej Tereski.

Więcej

Duszpasterstwa

Karmelitańskie Dni Młodych

Od wielu lat spotkania są azylem ducha dla wielu młodych poszukujących "czegoś więcej". Odbywają się raz w roku, w lipcu bądź sierpniu.

Więcej

Duszpasterstwa

Teresa 500 – projekt muzyczny

Projekt muzyczny powstały z inicjatywy o. Mariusza Wójtowicza OCD we wrześniu 2014 z konkretnym zadaniem muzycznej popularyzacji duchowości Karmelu.

Więcej

Duszpasterstwa

TWOJE NIEBO – zespół muzyczny

Zespół muzyczny założony przez o. Mariusza Wójtowicza OCD w maju 2009 roku przy klasztorze karmelitów bosych w Przemyślu z zadaniem dotykania Nieba poprzez muzykę i wspólnotę.

Więcej