Geotyda 2017

W sobotę 7 X 2017 r. miała miejsce w Czernej kolejna edycja Geotydy – Mistrzostw Polski szkół i klas mundurowych. Impreza została  zorganizowana wspólnie z Europejskim Centrum Edukacji dla bezpieczeństwa oraz  klasztorem Karmelitów Bosych w Czernej.

Wzięło w niej udział 18 zespołów z Warszawy, Białobrzegów, Pszczyny, Wodzisławia, Chrzanowa, Krakowa i Gorenic. Rywalizacja opierała się na paragrafowej grze terenowej prowadzącej po okolicach Czernej, a start i metę wyznaczono przy tutejszym klasztorze. Uczestnicy podczas zmagań poznali więc górniczą przeszłość tego rejonu, a także spotkali się z wulkanitami oraz z pomnikiem przyrody nieożywionej. Mieli do pokonania trasę ok. 20 km.  Była też trasa rodzinna. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością orientacji w terenie, czytania ze zrozumieniem przewodnika, spostrzegawczością, posługiwaniem się kompasem i pracą w zespole. Zwycięzcą została drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponad -gimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach

Wszystkim gratulujemy ukończenia zmagań i jednocześnie dziękujemy tym, bez których te mistrzostwa by się nie odbyły. Serdecznie zapraszamy za rok!