II Niedziela Zwykła – 15 I 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 13 oraz bezpośrednio po niej, kolędy zaśpiewa chór „Allegria” działający przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.
  3. Także dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne na godz. 16.
  4. W najbliższą środę, 18 stycznia, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. „Pragnęłabym wszystkich pociągnąć do pobożnej czci św. Józefa, wiedząc z długoletniego doświadczenia, jak wielkie dobra może On wyjednać nam u Boga” – pisała św. Teresa od Jezusa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
  5. W najbliższą niedzielę przybędzie do naszego sanktuarium Pielgrzymka Ludzi Pracy, którą będziemy gościć podczas Mszy świętej o godz. 11.
  1. Natomiast podczas Mszy świętej o godz. 13 oraz bezpośrednio po niej odbędzie się koncert kolęd „Raduj się świecie”. Wykonawcami będą: diakonia Mariam oraz zaproszeni muzycy z Filharmonii Krakowskiej oraz z gminy Krzeszowice. W programie oprócz kolęd także poezja Marty Dąbkowskiej i Małgorzaty Winiarskiej.
  2. Informujemy, że apel maryjny będzie odprawiany tylko przez wspólnotę zakonną do uroczystości Wielkanocnych.
  3. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* we wtorek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata.