II Niedziela Zwykła – 16 I 2022

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne, na godz. 16.
  3. Także dzisiaj, po Mszach świętych o godz. 11 i 13, serdecznie zapraszamy na jasełka „Uwierz w święta” przygotowane przez Amatorską Grupę Teatralną z Czernej. Jasełka będą przedstawiane w Sali św. Rodziny, a dochód będzie przeznaczony na wsparcie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernej.
  4. W najbliższą środę rozpoczynamy 9-cio środową nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. z kazaniem na godz. 18. Przed Mszą św. można składać prośby i podziękowania do św. Józefa, w których to intencjach będziemy się modlić w czasie nowenny.
  5. W dniach od 18 do 25 stycznia przypada w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się, szczególnie w tym czasie, o zjednoczenie wszystkich wyznawców Chrystusa.
  6. W przyszła niedzielę, 23 stycznia, przybędzie do naszego sanktuarium Pielgrzymka Ludzi Pracy. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 11.
  1. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
  2. W związku z obostrzeniami, w niedziele (aż do odwołania), będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
  1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata;

* w piątek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki.