IV Niedziela Zwykła – 30 I 2022

 1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 2. Po Mszy świętej o godz. 13 zapraszamy na wspólne kolędowanie pod przewodnictwem naszej diakonii muzycznej „Mariam” i zespołu „Zdrojanki” działającego przy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.
 3. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory, na godz. 16.30.
 1. W najbliższą środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym sanktuarium odprawimy dodatkową Mszę świętą o godz. 10. Przyniesione przez nas świece, które będą poświęcone podczas Mszy św. mają przypominać, że Chrystus – Światłość świata nieustannie oświeca drogi naszego życia. Tego dnia też tradycyjnie w Polsce kończymy okres Bożego Narodzenia.
 2. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, świeckich instytutach oraz innych formach życia konsekrowanego. Prośmy o liczne i święte powołania.
 1. Rozpoczęliśmy wielką nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 18. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, natomiast składka będzie przeznaczona na Karmelitański Ośrodek Powołaniowy w Czernej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. Natomiast w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce w kaplicy św. Rafała, po Mszy świętej porannej o godz. 6.30.
 3. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 5 lutego, na czwarte (z planowanych pięciu), czuwanie modlitewne, poświęcone osobie Maryi w duchowości bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Temat naszych czuwań to: „Maryjne ścieżki Świętych naszej Ojczyzny”. W programie Msza św. o godz. 18 z okolicznościowym kazaniem, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz apel maryjny na zakończenie – o godz. 21.
 1. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 1. W związku z obostrzeniami, w niedziele (aż do odwołania), będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10.
 2. Informujemy, że w niedzielę, 6 lutego, w domu parafialnym w Krzeszowicach, o godz. 16 rozpocznie się nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju.
 1. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jan Bosco;

* w środę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego;

* w piątek, 4 lutego – wspomnienie bł. Eugeniusza od Dzieciątka Jezus OCD;

* w sobotę, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty.