TRIDDUM PASCHALNE W CZERNEJ

Obchody Triduum Paschalnego, będą przebiegać w tym roku w następujący sposób:

  1. w Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18; adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie trwała do godz. 22;
  2. w Wielki Piątek – o godz. 15 odprawimy Drogę Krzyżową na Wzgórzu; Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. W ten dzień obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia); adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 24. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę zapraszamy na Ciemną Jutrznię na godz. 7. W ten dzień rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia; jest to także pierwszy piątek miesiąca;
  3. w Wielką Sobotę – od godz. 9 do 16 przed kościołem będzie możliwość poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny; natomiast uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19; adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała cały dzień.

Ofiary zebrane w Wielki Piątek przy adoracji Krzyża będą przekazane na renowację posadzki w Bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie.

Wszystkich zapraszamy na tradycyjną Mszę świętą rezurekcyjną. Poprzedzi ją procesja, na którą zapraszamy: dzieci sypiące kwiaty, ministrantów, osoby niosące feretrony i baldachim, straż pożarną z orkiestrą oraz wszystkie wspólnoty działające przy naszym sanktuarium. Procesja rozpocznie się o godz. 6, dlatego nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godz. 7.