UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21 XI 2021

 1. Dzisiaj w całym Kościele, na zakończenie roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po głównej Mszy św. o godz. 11 będzie miało miejsce nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi. Zawierzmy dzisiaj Bogu nas samych i nasze rodziny.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne, które rozpocznie się o godz. 16.
 3. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
 4. Trwa listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie ofiarowana Msza Św. o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W niedziele wypominki będą czytane przed każdą Eucharystią.
 5. Penitencjaria Apostolska, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, w tym odpusty zupełne za wiernych zmarłych.
 6. Przyszła niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu – czyli czasu radosnego oczekiwania oraz przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy w tym czasie o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi świętej.
 7. Także w przyszłą niedzielę, przypada 453-cia już rocznica powstania pierwszego klasztoru karmelitów bosych w Duruelo w Hiszpanii. Prosimy Was o modlitwę w naszej intencji, abyśmy byli zawsze wierni Panu Bogu w naszym życiu.
 8. Również za tydzień, przy naszym klasztorze, odbędzie się kwesta adwentowa, przeznaczona na wsparcie dla Sióstr Karmelitanek Bosych w Krakowie-Łobzowie. Można będzie nabyć rzeczy przygotowane przez Siostry oraz złożyć ofiarę na remont kotłowni.
 9. Punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień wznowi swoją działalność po Wielkanocy.
 10. Przypominamy, że nadal obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, a wewnątrz sanktuarium i kaplic, zasłanianie ust i nosa.
 11. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w poniedziałek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii;

* w środę, 24 listopada – wspomnienie św. Andrzeja, męczennika i Towarzyszy.