16 Niedziela Zwykła – 21 VII 2019

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Eliasza – proroka, patrona naszego kościoła. W naszej świątyni można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. o godz. 11.00 obędzie się procesja eucharystyczna.

2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.

3. Z racji przypadającego wkrótce wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – dzisiaj po każdej Mszy św., odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

4. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

5. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto świętego Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa.

6. We środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

7. W sobotę 27 lipca, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. O godz. 15.00 pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej na szczycie. Zwyczajem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.

8. W dniach od 25 do 28 lipca, przy naszym klasztorze odbędą się XV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: “Obudzić miłość”. W programie m. in.: Teatr ducha, Ekstremalna Procesja światła, Konferencje, Adoracja Miłości, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Polakiewicz – wędrowny ewangelizator, autor książki „Żyje się tylko raz”. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych w wieku od 17 do 35 lat. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Mieszkańców Czernej i okolic zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami Urzędu Gminy, które to ogłoszenia znajdują się w gablocie, a dotyczących zmiany planu zagospodarowania terenu po dawnej kopalni w Miękini i Czernej, a także plenerowego wydarzenia jakim będzie Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.