V Niedziela Zwykła – 7 II 2021

1.Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby.

3. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w najbliższe niedziele – do czasu zniesienia limitów w kościołach, będziemy odprawiać dodatkową Mszę świętą o godzinie 10.

4. Rozpoczęliśmy wielką nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17. Po Eucharystii będziemy odczytywali prośby i podziękowania składane do świętego Oblubieńca Maryi. Po modlitwach nowenny będzie miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

5. W najbliższy czwartek, 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych oraz osoby starsze do udziału w Eucharystii. Będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 10. Podczas Mszy świętych o 10 i 17 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

6. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na  wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

7. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki;
  • 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.