XXXII Niedziela Zwykła – 8 XI 2020

1.Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Trwa listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.

3. W najbliższą środę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych. Będzie odprawiona dodatkowa Eucharystia o godz. 10.

4. Zapraszamy także na uroczystość św. Rafała Kalinowskiego, która w naszym sanktuarium będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę – tj. 15 listopada.

5. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby. W związku z małą ilością osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii, jeśli będzie taka potrzeba duszpasterska, będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte.

6. Wracamy powoli do dyżurów spowiedzi świętej – przy czym dzisiaj spowiadamy tylko podczas Mszy świętych, a w najbliższym tygodniu – od godz. 6.30 do 9 oraz od 16 do 18.

7. W naszej restauracji można zamawiać, tak w dni powszednie, jak i w niedziele i święta, obiady na wynos, również telefonicznie pod numer 505 898 580, ale z osobistym odbiorem w godzinach od 12 do 16.

8. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 9 listopada – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego;
  • 11 listopada – wspomnienie św. Marcina;
  • 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata;
  • 14 listopada – święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego.