Życzenia Bożonarodzeniowe

Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany, na Jego barkach
spoczęła władza. Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.
Iz 9,5

Drodzy przyjaciele i dobrodzieje klasztoru i Sanktuarium!

Od tronu Królowej Szkaplerza świętego, która miłościwie okrywa nas swoją szatą, w imieniu klasztoru i całej wspólnoty zakonnej pragnę Wam przekazać serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne.

Niechaj święta Bożego Narodzenia pomogą nam odkryć tajemnicę betlejemskiej stajenki, w której pomimo ubóstwa panowała wielka radość.

Kontemplując żłobek z Boską Dzieciną, zapalmy się nową gorliwością o chwałę Pana, Boga Zastępów i nieśmy Chrystusowy Pokój, tym którzy zagubili drogę do Zbawienia, aby znów poczuli w sobie radość, jaką daje rozdawane bliźnim Dobro. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby Miłość i pojednanie zapanowała w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie.

Postarajmy się tę niezwykłą atmosferę Bożego Narodzenia zanieść do swoich rodzin, które tak bardzo potrzebują Pokoju od Boga i Dobra od ludzi. Starajmy się na wzór Świętej Rodziny przeżywać z wiarą i nadzieją kolejne dni naszego życia, wpatrując się z uwagą w postawę Maryi i Józefa.

Do życzeń pragnę dołączyć również szczere podziękowania, za Waszą życzliwość i ofiarność wobec naszego Sanktuarium. Za Wasze pielgrzymowanie, za Wasze modlitwy, za każdy dar Waszego serca składam staropolskie – Bóg zapłać.

Niech Matka Boża Szkaplerzna wyprasza Wam potrzebne łaski, a święty Rafał Kalinowski, którego także czcimy w naszym sanktuarium wciąż uczy, jak oddawać swe życie Panu Bogu.

Na radosne i spokojne święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2019 – Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże.

o. Leszek Stańczewski OCD
Kustosz Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej