14 Niedziela Zwykła – 7 VII 2019

1. Niech trwające wakacje, staną się okazją do odpoczynku. Nie zapominajmy, że są one również okazja do pogłębienia naszej wiary przez rekolekcje, pielgrzymki, czy choćby Światowe Dni Młodzieży.

2. Dzisiaj w ramach projektu „Śpiewanie bez granic” o godz. 14.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni religijnych grupy polsko – norweskiej. Serdecznie zapraszamy

3. Duszpasterstwo powołań organizuje dzisiaj przed furtą kiermasz lektury duchowej, dewocjonaliów, koszulek i wielu innych przedmiotów religijnych. Zebrane fundusze będą przeznaczone na organizację Karmelitańskich Dni Młodych.

4. W dniach od 25 do 28 lipca, przy naszym klasztorze odbędą się XV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: „Obudzić miłość”. W programie m. in.: Teatr ducha, Ekstremalna Procesja światła, Konferencje, Adoracja Miłości, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Polakiewicz – wędrowny ewangelizator, autor książki „Żyje się tylko raz”. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych w wieku od 17 do 35 lat. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

6. 9 – dniową nowenną, która potrwa do 15 VII rozpoczynamy dzisiaj uroczystości szkaplerzne przy naszym sanktuarium. Codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 11.00 Msza św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. W czasie nowenny bezpośrednio po Mszy św. wieczornej zasłonięcie obrazu MB. W nocy z 15/16 lipca zapraszamy na szkaplerzną noc czuwania. 16 lipca Uroczystość MB Szkaplerznej – głównej patronki zakonu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa o godz. 11. 00 na ołtarzu polowym. Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza św. Z kolei w sobotę 20 VII odbędzie się XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Potrwa od godz. 9.00 – 16.00. Uroczystą Mszę św. o godz. 11.00 odprawi ordynariusz dc. kieleckiej ks. bp Jan Piotrowski. Uroczystości zakończymy w niedzielę 21 VII odpustem ku czci św. Eliasza. W ten dzień będzie również poświęcenie samochodów na każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,

11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,

12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,

13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.