13 Niedziela Zwykła – 30 VI 2019

1. Rozpoczęliśmy wakacje. Dobrze wykorzystajmy ten wolny czas na odpoczynek, ale także na pogłębienie życia duchowego przez udział w rekolekcjach, pielgrzymkach, czynieniu dobra dla bliźnich na co dzień.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

3. W najbliższą środę, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła, który jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. To patron o. Tomasza Maślanki naszego katechety.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30

6. W niedzielę za tydzień w ramach projektu „Śpiewanie bez granic” o godz. 14.00 odbędzie się koncert pieśni religijnych grupy polsko – norweskiej. Serdecznie zapraszamy

7. W dniach od 25 do 28 lipca, przy naszym klasztorze odbędą się XV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: „Obudzić miłość”. W programie m.in.: Teatr ducha, Ekstremalna Procesja światła, Konferencje, Adoracja Miłości, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Polakiewicz – wędrowny ewangelizator, autor książki „Żyje się tylko raz”. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych w wieku od 17 do 35 lat. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.


„Przy Maryi w mocy Ducha św” – oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej.

Program uroczystości:

7-15 lipca – Nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel

Noc z 15 na 16 lipca – Noc czuwania

16 lipca, Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel

W sobotę, 20 lipca, XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

W niedzielę, 21 lipca, Uroczystość odpustowa św. Eliasza Proroka

Mieszkańców Czernej i wszystkich przybywających do naszego sanktuarium z radością zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.