14 Niedziela Zwykła – 8 VII 2018

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Przeżywamy nowennę przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwami kolejnego dnia nowenny, w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej będzie po Mszy św. wieczornej. Można składać prośby, które będą odczytywane w czasie nowenny.

3. Zapraszamy z niedzieli na poniedziałek 15/16 lipca na noc czuwania przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Jej program jest wywieszony w gablocie.

4. W poniedziałek 16 lipca – UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL i jubileusz 30 rocznicy koronacji łaskami słynącego obrazu MB SZKAPLERZNEJ. Msze św. wg porządku niedzielnego. Jedynie Msza z godz. 13.00 będzie odprawiona pół godziny później – o 13.30 z racji procesji. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć Szkaplerz Święty oraz poświęcić dewocjonalia. Uroczysta Msza św. polowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem ks Bpa Kazimierza Górnego będzie odprawiona o godz. 11.00 Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji mieszkańców Czernej – jako dziękczynienie za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czernej oraz pielgrzymów. Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe, straż pożarną, orkiestrę, osoby noszące feretrony i baldachim oraz dzieci do sypania kwiatów.

5. W sobotę, 21 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta – biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. O godz. 14.00 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne. Zwracamy się o pomoc do mieszkańców Czernej, straży pożarnej, policji, służby medycznej, Świeckiego Karmelu, diakonii muzycznej i tych wszystkich, którzy w minionych Ogólnopolskich Spotkaniach służyli swoją pomocą. Już dziś składamy Wam serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na plakatach.

6. W niedzielę, 22 lipca – uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła. Mszę św. o godz. 11.00. Będzie ona sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach.

7. 14 VII w sobotę przy naszym klasztorze odbędą się Warsztaty Rozwoju Duchowego. Będą poruszane tematy wdzięczności oraz docenianiu innych. Szczegóły na plakatach.

8. W niedziele 15 VII po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert chóru z Norwegii. Artyści zaśpiewają także na Mszy św. o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy!

9. W dniach od 15 do 22 lipca organizowany jest przy naszym klasztorze Kiermasz Misyjny. Jego organizatorka p. Wanda Bigaj zaprasza do pomocy czernieńską młodzież, dzieci i dorosłych. Spotkanie organizacyjne w czwartek 12 lipca o godz. 11.00 i o 17.00 przy furcie klasztornej.

10. W dniach 26-29 lipca, przy naszym klasztorze odbędą się XIV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: „Walka o pokój serca”. W programie: Teatr ducha, Ekstremalna procesja światła, Konferencje, Adoracje pokoju, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym będzie Adam Woronowicz, polski aktor, który zagrał pierwszoplanowe role m. in. w filmach: „Popiełuszko” i „Dwie Korony”. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych w wieku od 17 do 35 lat. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz w nowym numerze tygodnika Niedziela, który można nabyć w księgarni. Zapraszamy także dzisiaj na ostatni w tym roku kiermasz lektury duchowej i przedmiotów religijnych. Zebrane fundusze będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych.