13 Niedziela Zwykła – 1 VII 2018

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek i przywilej uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

3. We wtorek przypada święto św. Tomasza Apostoła patrona o. Tomasza, naszego katechety.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – składka przeznaczona jest na misje oraz pierwsza sobota. Zmiana tajemnic Różańcowych w sobotę będzie wyjątkowo,  z racji rozpoczynającej się nowenny 15 min. przed Mszą św. wieczorną w kaplicy św. Rafała. Intencja róż Różańcowych będzie odprawiona również o godz. 18.00.

5. „Żyć z Maryją w Duchu Świętym” – oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

  • Od najbliższej soboty, 7 lipca, rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, która to nowenna będzie sprawowana w dni powszednie będzie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00. Podczas nowenny zasłonięcie obrazu Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.
  • Z 15/16 lipca odbędzie się maryjna noc czuwania. Rozpocznie się procesją różańcową o godz. 21.00.
  • W poniedziałek, 16 LIPCA, UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL i 30 ROCZNICA KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU MB SZKAPLERZNEJ. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył Jego. Ex ks. bp Kazimierz Górny emerytowany ordynariusz dc. rzeszowskiej
  • W sobotę, 21 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Jego Ex ks. bp Andrzej Kaleta – biskup pomocniczy dc kieleckiej.
  • W niedzielę, 22 lipca – uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły programu są zamieszczone na plakatach.

6. 14 VII w sobotę przy naszym klasztorze odbędą się Warsztaty Rozwoju Duchowego. Będą poruszane tematy wdzięczności oraz docenianiu innych. Szczegóły na plakatach.

7. W dniach 26-29 lipca, przy naszym klasztorze odbędą się XIV Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: “Walka o pokój serca”. W programie m.in.: Teatr ducha, Ekstremalna procesja światła, Konferencje, Adoracja pokoju, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym będzie Adam Woronowicz, polski aktor, który zagrał pierwszoplanowe role m. in. w filmach: „Popiełuszko” i „Dwie Korony”. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych w wieku od 17 do 35 lat. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz w nowym numerze tygodnika “Niedziela”, dostępnym w księgarni, za tydzień w którym można przeczytać ciekawy artykuł o Karmelitańskich Dniach Młodych w Czernej.