17 Niedziela zwykła – 30 VII 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo nieszporów.

2. We wtorek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – dzień modlitw o powołania i piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, a także pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W sobotę, 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.30, w kaplicy św. Rafała odbędzie sięzmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. 4 sierpnia odwiedzi nasze sanktuarium pielgrzymka dominikańska udająca się na Jasną Górę. 

6. Za tydzień w niedzielę 6 VIII obchodzić będziemy uroczystość Przemienienia Pańskiego.

7. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej księgarni.

11. Pragniemy zwrócić uwagę odwiedzającym sanktuarium, na odpowiedni strój. Nie może to być strój prawie plażowy! Chodzi o szacunek i powagę należną miejscu świętemu. W świątyni obowiązuje strój godny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* w poniedziałek , 31 lipca – św. Ignacy Loyola,

* we wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Liguori, biskup i Doktor Kościoła,

* W piątek , 4 sierpnia –  św. Jan Maria Vianney patron proboszczów.