2 Niedziela Po Narodzeniu Pańskim – 3 I 2021

1.Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

2. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby.

3. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, w najbliższe niedziele – tj. dzisiaj, 10 i 17 stycznia, będziemy odprawiać dodatkową Mszę świętą o godz. 10.

4. W najbliższą środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana uroczystością Trzech Króli. Ta uroczystość należy do tzw. świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. W tym dniu będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte o godzinach – 10, 12 i 16. Na każdej Mszy świętej będziemy święcić kredę i kadzidło. Jest to dzień modlitw w intencji polskich misjonarzy.

5. Listem apostolskim „Patris corde – z ojcowskim sercem” papież Franciszek ogłosił w całym Kościele rok św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 r. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem tego wielkiego świętego, bardzo bliskiego nam karmelitom bosym.

6. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego;
  • 8 stycznia – wspomnienie św. Piotra Tomasza, karmelity;
  • 9 stycznia – wspomnienie św. Andrzeja Corsini, karmelity;
  • 10 stycznia – niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgicznie okres Bożego Narodzenia (chociaż w Polsce tradycyjnie obchodzimy go do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego).