Niedziela Świętej Rodziny – 27 XII 2020

1.Dzisiejsze święto Świętej Rodziny jest szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, uczmy się od Jezusa, Maryi i Józefa sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

3. W czwartek przypada ostatni dzień roku liturgicznego. O godz. 17 zostanie odprawiona Msza święta z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Podziękujmy dobremu Bogu za miniony rok, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Przeprośmy Go też za wszelkie nasze błędy i grzechy.

4. Przypominamy, że w związku z decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (2 m), oraz zasłanianie ust i nosa. W naszym sanktuarium mogą przebywać jednocześnie TYLKO 22 osoby – przy czym w kościele 14 osób, w kaplicy św. Rafała – 4 osoby, w kaplicy św. Jana od Krzyża – 2 osoby, oraz w korytarzu – 2 osoby.

5. W piątek, w pierwszy dzień Nowego Roku, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Ta maryjna uroczystość należy do tzw. świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. W tym dniu będziemy odprawiać dodatkowe Msze święte o godzinach – 10, 12 i 16. W ten dzień, oczywiście nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w sobotę – 2 stycznia – po Mszy świętej o godz. 6.30.

7. Informujemy, że księgarnia oraz restauracja będą nieczynne w Nowy Rok.

8. Listem apostolskim „Patris corde – z ojcowskim sercem” papież Franciszek ogłosił w całym Kościele rok św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 r. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem tego wielkiego świętego, bardzo bliskiego nam karmelitom bosym.

9. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 28 grudnia – święto św. Młodzianków;
  • 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
  • 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.