2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2018

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Dzisiaj popołudniu o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej o godz. 16.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Droga krzyżowa także w piątek o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Można składać kartki z prośbami do świętego Patrona, które będą odczytywane w czasie nowenny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We czwartek modlimy się o powołania. W piątek w czasie Mszy św. składka na misje.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 marca, zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00; zakończy się apelem maryjnym o godz. 21.00. Szczegółowe informacje podane są na plakacie.

6. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca 3 marca po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Karmelu. W tym wielkopostnym numerze znajdziemy ciekawe artykuły związane z Wielkim Postem.

10. Rekolekcje wielkopostne w naszym sanktuarium będą trwały dniach od 18 – 20 marca. Głosił je będzie o. Paweł Ferko pracujący w naszym klasztorze w Berdyczowie na Ukrainie.

11. Dzisiaj członkowie OSP Czerna będą zbierać ofiary do puszek na ciężko chorego Kacperka z Miękini.