1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 II 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. Abp krakowski Marek Jędraszewski z okazji rozpoczętego Wielkiego Postu kieruje do nas dzisiaj swoje pasterskie słowo.

2. Również dzisiaj jak i przez cały okres wielkopostny o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po niej o godz. 16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. W początku Wielkiego Postu Kościół wzywa do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie oraz do abstynencji od alkoholu. Niech nasza modlitwa i wyrzeczenia pomogą w walce z plagą pijaństwa, nikotynizmu i narkomanii.

4. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Można składać kartki z prośbami do świętego Patrona, które będą odczytywane w czasie nowenny.

5. W najbliższy piątek jak i we wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo Drogi krzyżowej.

6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszym sanktuarium będą trwały dniach od 18 – 20 marca. Głosił je będzie o. Paweł Ferko pracujący w naszym klasztorze w Berdyczowie na Ukrainie.

8. We czwartek 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego.

9. W tym roku przypada jubileusz 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, za zachęta metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego będziemy modlić się 9 miesięczną nowenną dziękczynną za odzyskaną wolność. W każdą 4-tą sobotę miesiąca przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na różaniec, a po nim na Eucharystię za Ojczyznę.

10. Zapraszamy do naszego sanktuarium na Warsztaty Rozwoju Duchowego, które odbędą się w dniu 24 II 2018 r. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. W najbliższą niedzielę 24 II członkowie OSP Czerna będą zbierać ofiary do puszek na ciężko chorego Kacperka z Miękini.

12. 3 marca, w I-szą sobotę miesiąca, zapraszamy do naszego sanktuarium na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone zniewagi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjnym około godziny 21.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.