2 Niedziela Zwykła – 14 I 2018

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa.

2. Zapraszamy za tydzień na nabożeństwo szkaplerzne. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz.

3. Dzisiaj jak i w każdą niedzielę o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Jana o Krzyża

4. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom. Pomódlmy się także za ludzi i rodziny opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań.

5. We środę, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

6. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!

7. W najbliższą środę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

8. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

9. Dzisiaj zapraszamy do naszej świątyni na jasełka, które wystawią rodzice uczniów szkoły podstawowej w Czernej. Jasełka zostaną wystawione po Mszy św. o godz. 9.00 i po Mszy św. o godz. 13.00.

1o. W ostatnią niedzielę stycznia pragniemy wznowić spotkania modlitewne Bractwa Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na specjalne Nabożeństwo o godzinie 16.30 i Mszę Św. wieczorną z homilią do dzieci i rodziców o godzinie 17.00. Jest to początek cyklicznych, comiesięcznych nabożeństw dla dzieci i rodziców oraz modlitw o dar rodzicielstwa dla katolickich małżeństw. Cudowne Praskie Dzieciątko Jezus, wciąż pragnie hojnie udzielać swych łask. Spotkania będą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 16.30. W miarę możliwości i zainteresowania rodziców istnieje możliwość spotkań formacyjnych na wzór Oazy Rodzin.

11. 21 stycznia w niedzielę za tydzień z okazji rocznicy Powstania Styczniowego do naszego sanktuarium przybędzie Pielgrzymka Ludzi Pracy. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 11.00. Kazanie wygłosi ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski.

12. Również za tydzień po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantate Anima.