3 Niedziela Zwykła – 21 I 2018

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

2. Dzisiaj w naszym sanktuarium będziemy gościć XXXV Pielgrzymkę Ludzi Pracy z Nowej Huty. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy św. Rafała zostanie odsłonięta tablica ufundowana przez nich, by upamiętnić 35 lat pielgrzymowania ludzi pracy do grobu o. Rafała Kalinowskiego i 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

3. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

4. Razem ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zakończy się on w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

5. W piątek 26 stycznia przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystko Kościół zachęca nas i apeluje, że poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści.

6. W ostatnią niedzielę stycznia pragniemy wznowić spotkania modlitewne Bractwa Dzieciątka Jezus. Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na specjalne Nabożeństwo o godzinie 16.30 i Mszę Św. wieczorną z homilią do dzieci i rodziców o godzinie 17.00. Jest to początek cyklicznych, comiesięcznych nabożeństw dla dzieci i rodziców oraz modlitw o dar rodzicielstwa dla małżeństw. Cudowne Praskie Dzieciątko Jezus, wciąż pragnie hojnie udzielać swych łask. Spotkania będą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 16.30. W miarę możliwości i zainteresowania rodziców istnieje możliwość spotkań formacyjnych na wzór Oazy Rodzin.

7. W przyszłą niedzielę 28 stycznia będziemy gościć w naszym sanktuarium o. Rafała Myszkowskiego – przeora naszego klasztoru w Berdyczowie na Ukrainie. O. Rafał opowie nam o sytuacji za naszą wschodnia granicą i będzie prosił o wsparcie dzieł karmelitańskich w Berdyczowie.

8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantate Anima.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej,
  • we czwartek 25 I – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • we piątek, 26 stycznia – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi pierwszych wieków chrześcijaństwa
  • w sobotę, 27 stycznia – bł. Jerzy Matulewicz, biskup,
  • w niedzielę, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa.