20 Niedziela Zwykła – 19 VIII 2018

1. Zapraszamy dzisiaj o g 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

2. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W środę, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. A w przyszła niedzielę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

3. W czwartek 23 VIII w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

4. W piątek, 24 sierpnia przypada kolejna rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego br. Franciszka (Jerzego) Powiertowskiego (1944), którego relikwie znajdują się w kaplicy św. Jana od Krzyża. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem sługi Bożego. O wszelkich łaskach uzyskanych za wstawiennictwem br. Franciszka proszę powiadamiać furtę klasztorną.

5. W sobotę 25 VIII zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego – „Mój wewnętrzny głos”. Początek o godz. 9.00. Szczegóły na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła. Warsztaty poprowadzą p. Anna Majcherek i o. Jacek Pawlikowski.

6. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 00 do 16.00.

7. Każdego dnia o godz. 00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.