21 Niedziela Zwykła – 26 VIII 2018 – MB Częstochowskiej

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nieszpory.

3. We wtorek, 28 sierpnia, przypada kolejna rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego Ojca Alfonsa Marii Mazurka – przeora czerneńskiego klasztoru.

4. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w tym dniu o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

5. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia.

6. W pierwszą sobotę miesiąca września, po Mszy św. o godz. 6.30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.

7. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii dla dzieci.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek, 27 sierpnia – św. Monikę, matkę św. Augustyna, która płakała nad niewiarą swojego syna i wymodliła jego nawrócenie.
  • we wtorek, 28 sierpnia – św. Augustyna, doktora Kościoła.
  • w środę, 29 sierpnia – obchodzimy wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Głosu Karmelu.

11. Animatorzy trzeźwości zapraszają wszystkich na Mszę św. i Drogę Krzyżową w Czernej w dniu 31 sierpnia o godz. 16.45.

12. Sołtys wsi Czerna informuje, że w piątek, 31 sierpnia, o godz. 18.00, odbędzie się zebranie wiejskie w remizie OSP w Czernej.

13. Zakończyliśmy peregrynację kopii cudownego obrazu MB Szkaplerznej po naszej parafii w 30 – tą rocznicę jej koronacji. Jeśli, ktoś jeszcze chce przyjąć obraz, prosimy o zgłoszenie tego zamiaru na furcie w celu ustalenia szczegółów.