22 Niedziela Zwykła – 03 IX 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Zapraszamy również na koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana od Krzyża.

3. Jutro, 4 września, rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci, rodziców i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Po Mszy św. rozpoczęcie w szkole o godz. 10.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym modlimy się w szczególny sposób o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Składka jest przeznaczona na akcję powołaniową.

5. W piątek, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. Msza św. z kazaniem godz. 18.00.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

7. Zapraszamy na apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej szkaplerznej codziennie o godz. 20.00, aż do końca września.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest ona dostępna w naszej księgarni.

9. Reakcją na zło nie może być lęk, ale szukanie prawdy i piękna przemieniającego życie małżeńskie i rodzinne – napisał abp Marek Jędraszewski w zaproszeniu na XXV Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku modlitewne spotkanie rodzin odbędzie się w niedzielę 10 września. Rozpocznie się ona Drogą Krzyżową (od Piłata) o godz. 9.00

10. W gablocie znajduje się ogłoszenie burmistrza gminy Krzeszowice na temat zagospodarowania przestrzennego gminy.

11. Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelarskie BARĆ i Centrum Kultury w Krzeszowicach zapraszają na Święto Miodu i Pszczoły, które odbędzie się 9 i 10 września w godz. 8.00-18.00 na rynku w Krzeszowicach. Główne uroczystości jubileuszu 110 lat organizacji pszczelarskiej rozpocznie Msza św. 10 września o godz. 9.00 w kościele św. Jana Pawła II w Krzeszowicach.


 Wszystkim dzieciom, nauczycielom, katechetom oraz rodzicom życzymy światła Ducha Świętego oraz Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym i katechetycznym.