23 Niedziela Zwykła – 10 IX 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

3. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

4. We środę 13 IX zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie. Szczegóły w gablocie.

5. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Żyjemy w czasach, gdy krzyż jest źle traktowany przez niektórych, weźmy zatem w ten dzień udział, w duchu ekspiacji, w Drodze Krzyżowej na klasztornym wzgórzu o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet w cierpieniu.

7. Z radością informujemy, iż w najbliższy piątek 15 IX – siedmiu postulantów przyjmie habit zakonny. Natomiast w sobotę 16 IX na uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 nasi nowicjusze złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

8. Za tydzień zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

9. Zachęcamy do nabywania nowego numeru Głosu Karmelu, kalendarzy karmelitańskich i prasy katolickiej w naszej księgarni.

10. Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza wszystkich miłośników miodu i produktów pszczelich na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, czyli V Krzeszowickie Miodobranie, będzie miało miejsce jeszcze dzisiaj w godz. 8.00 – 18.00 na płycie rynku w Krzeszowicach. W czasie imprezy odbędzie się kiermasz pszczelarski, gdzie będzie można będzie kupić miody bezpośrednio od pszczelarzy, świece z wosku oraz smakołyki regionalne na bazie miodu.

11. Trwa nabór wolontariuszy do akcji „Szlachetna Paczka”, która ma na celu pomoc najbiedniejszym. By zostać wolontariuszem wystarczy zarejestrować się na stronie szlachetnapaczka.pl, lub zadzwonić pod numer 514480655. Jest on podany również na ogłoszeniach w gablocie.

12. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

13. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

14. W tym tygodniu wspominamy we środę 12 IX św. Jana Chryzostoma, biskupa wielkiego obrońcy wiary i wspaniałego kaznodzieję, a w sobotę 16 IX św. Korneliusza, papieża, i św. Cypriana, biskupa, męczenników, gorliwych obrońców Kościoła.