23 Niedziela Zwykła – 9 IX 2018

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

3. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

4. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Chlubimy się krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa. W nim jest nasze zbawienie, życie i zmartwychwstanie. Zapraszamy na Drogę Krzyżową na wzgórzu o godz. 17.00 oraz na Mszę św. z kazaniem o 18.00. W tym dniu po każdej Mszy św. uczcimy przez ucałowanie relikwie Krzyża Świętego.

5. W tym tygodniu, w sobotę 15 września, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet w cierpieniu.

6. Z radością informujemy, iż w najbliższy piątek 14 IX – 3 postulantów przyjmie habit zakonny. Natomiast w sobotę 15 IX na uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 nasi nowicjusze złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

7. Za tydzień zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

8. Zachęcamy do nabywania nowego numeru Głosu Karmelu, kalendarzy karmelitańskich i prasy katolickiej w naszej księgarni.

9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

10. W tym tygodniu wspominamy we środę 12 IX św. Jana Chryzostoma, biskupa wielkiego obrońcy wiary i wspaniałego kaznodzieję.

11. Dzisiaj w miejscowości Paryż koło Nowej Góry odbędzie się impreza charytatywna na rzecz chorego na nowotwór Tomka Warzechy. W ramach imprezy organizowany jest „Bieg przez Paryż”, którego dochód zostanie w całości przeznaczony na leczenie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK organizuje akcję poboru krwi, która odbędzie się 13 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach przy ul. Długiej 22 w godzinach 9.00 -11.00.