22 Niedziela Zwykła – 2 IX 2018

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Zapraszamy również na koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jana od Krzyża.

3. Jutro, 2 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

4. Zapraszamy wszystkie dzieci niezależnie od wieku do naszej scholi. Spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o godz. 17.00 w sali św. Rodziny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, w którym modlimy się w szczególny sposób o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i pierwszy piątek miesiąca. Składka piątkowa jest przeznaczona na misje.

6. W sobotę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej. Msza św. z kazaniem godz. 18.00.

7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. Zapraszamy na apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej szkaplerznej codziennie o godz. 20.00, aż do końca września.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest ona dostępna w naszej księgarni.

10. Zakończyliśmy peregrynację kopii cudownego obrazu MB Szkaplerznej po naszej parafii w 30 – tą rocznicę jej koronacji. Jeśli, ktoś jeszcze chce przyjąć obraz, prosimy o zgłoszenie tego zamiaru na furcie w celu ustalenia szczegółów.

11. W najbliższą niedzielę 9 IX w miejscowości Paryż koło Nowej Góry odbędzie się impreza charytatywna na rzecz chorego na nowotwór Tomka Warzechy. W ramach imprezy organizowany jest „Bieg przez Paryż”, którego dochód zostanie w całości przeznaczony na leczenie. W ramach imprezy organizowane są biegi:

  • Uliczny
  • Marsz Nordic Walking
  • „Czerwony Berecik” – trasa sprawnościowa dla dzieci
  • Turniej rodzinny/zespołowy z zadaniami „Odkryj zakątki Paryża”

Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.