24 Niedziela Zwykła – 17 IX 2017

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona Środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Uczmy się roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

4. O godz. 15.00 w każdą niedzielę zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy wspólnie w kaplicy św. Jana od Krzyża.

5. W tym tygodniu patronują nam:

  • 18 IX św. Stanisław Kostka, patron polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
  • 20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
  • 21 IX św. Mateusz Ewangelista i Apostoł
  • 23 IX – Św. ojciec Pio, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej oraz niestrudzony spowiednik.

6. We czwartek 21 września obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. Po Mszy św. Apel maryjny i zasłonięcie obrazu MB Szkaplerznej.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 00 do 16.00.

8. Już dziś informujemy, że od 1 października przejdziemy na zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian. W październiku Apel maryjny będzie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

9. W najbliższą sobotę 23 IX na Mszy w. o godz. 11.00, trzech naszych współbraci będzie przeżywać jubileusz 25 – lecia ślubów zakonnych.

10. W sobotę 14 X 2017 r. zapraszamy na wycieczkę do Sandomierza aktorów, którzy w czasie Zjazdu Szkaplerznego – 22 VII 2017 r. – brali udział w misterium oraz osoby zaangażowane w bezinteresowna pomoc przy tym spotkaniu. Prosimy by te osoby zapisały się na listę, która znajduje się przy furcie. Podróż będzie bezpłatna, natomiast koszt zwiedzania podziemnej trasy turystycznej, Bramy Opatowskiej, miejsc związanych z o. Mateuszem, rejs statkiem i innych atrakcji wyniesie kilkanaście złotych. Jeśli będą jeszcze wolne miejsca zapraszamy i inne osoby. W tym wypadku koszt podróży wyniesie ok. 40 zł.