26 Niedziela Zwykła – 1 X 2017

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym odprawianym w naszym sanktuarium w niedziele i w dni powszednie o 16.30. Bł. Jan Paweł II w liście apostolskim o różańcu napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

2. Informujemy, że od 1 października przechodzimy na zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian. Zasłonięcie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej przez cały październik bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

3. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Pamiętajmy, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

4. W tym tygodniu pierwsza sobota, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.00. Na Mszy wieczornej w I-szy czwartek składka na duszpasterstwo powołaniowe, a w I-szy piątek na misje.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego.

6. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wspominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.

7. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 00 do 16.30.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Zapraszamy każdej niedzieli na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana od Krzyża, w godz. od 7.00 – 16.30, zachęcając równocześnie do wspólnego odmówienia koronki do Bożego miłosierdzia w każdą niedzielę o godz. 15.00

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę do Sandomierza. Zgłoszenia na furcie.

11. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus po każdej Mszy św. poświęcenie płatków róż.

12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie śpiewał chór Adoremus z Chełma koło Bochni. Po Mszy św. chór da krótki koncert.


W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia wspominamy:

we środę, 4 października – świętego Franciszka z Asyżu.

w czwartek, 5 października – świętą Faustynę Kowalską, apostołkę Miłosierdzia Bożego.

w sobotę, 7 października – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.