27 Niedziela Zwykła – 8 X 2017

1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawianym w naszym sanktuarium w niedziele i w dni powszednie o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w nich wszystkich, szczególnie młodzież i dzieci.

3. W piątek 13 X zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

4. W sobotę 14 października, naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej.

5. W najbliższą niedzielę 15 X przeżywamy uroczystość św. Teresy od Jezusa reformatorki i fundatorki naszego zakonu. Uroczystość poprzedzi triduum. Codziennie od czwartku 12 X do soboty 14 X Msza św. o godz. 17.00 z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia triduum.

6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie litania, procesja (w zależności od pogody), wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec.

7. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze Święte oraz modlitwa różańcowa.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00, jeszcze do końca października.

9. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę do Sandomierza. Zgłoszenia na furcie. Wyjazd spod klasztoru o godz. 6.00.

11. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będzie śpiewał chór Adoremus z Chełma koło Bochni. Po Mszy św. chór da krótki koncert.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;

* 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;

* 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka naszej rodziny zakonnej.