26 Niedziela Zwykła – 29 IX 2019

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym sanktuarium: w niedzielę i w dni powszednie o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci, młodzież i starszych. Tych, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź pierwszo – piątkowa dla dzieci o godz. 16.00. Składka na misje w pierwszy piątek miesiąca.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, Doktor Kościoła, patronka misji katolickich. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 17.00
  • 2 października – święci Aniołowie Stróżowie
  • 4 października – święty Franciszek z Asyżu,
  • 5 października – święta Faustyna Kowalska, apostołka Miłosierdzia Bożego.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 października, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego. Msza św. będzie odprawiona w intencji członkiń Róży Różańcowej.

5. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

6. Informujemy, że od 1 października przechodzimy na zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. Porządek mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian.

7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

8. Apel maryjny przez cały październik będzie po Mszy św. wieczornej.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Pragi do Praskiego Dzieciątka Jezus, w dniach 9/10/11 listopada 2019 r. W programie pielgrzymki m. in.: Góra św. Anny, Panorama Racławicka we Wrocławiu, Hradczany, Złota Uliczka, Sanktuarium Praskiego Dzieciątka, Zamek Książ. Koszt pielgrzymki – 580 zł. Zapisy również na furcie klasztornej.

10. W niedzielę 6 października serdecznie zapraszamy na  kiermasz książek – rozważań różańcowych autorstwa naszego współbrata br. Tomasza od MB Różańcowej. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska przy księgarni, gdzie będzie można nabyć wyżej wymienione rozważania z autografem br. Tomasza. Kupując natomiast plecione różańce wspomożecie w ten sposób Karmelitański Ośrodek Powołaniowy i organizację Karmelitańskich Dni Młodych.

11. Na terenie całego sanktuarium obowiązuje zakaz agitacji przedwyborczej jakiejkolwiek partii w jakiejkolwiek formie.