26 Niedziela Zwykła – 30 IX 2018

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Rozpoczynamy od jutra październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane: w niedzielę i w dni powszednie o godz. 16.30. Błogosławiony Jan Paweł II, który tak bardzo kochał tę modlitwę prosił gorąco rodziców, młodzież, dzieci, osoby samotne i chore: … weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci, młodzież i starszych. Tych, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu. Módlmy się za Ojca Świętego, za wszystkich kapłanów i nowe powołania kapłańskie, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź pierwszo – piątkowa dla dzieci o godz. 16.00. Składka na misje w pierwszy piątek miesiąca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • w poniedziałek, 1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, Doktor Kościoła, patronka misji katolickich. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 17.00,
  • we wtorek, 2 października – święci Aniołowie Stróżowie,
  • w czwartek, 4 października – święty Franciszek z Asyżu,
  • w piątek, 5 października – święta Faustyna Kowalska, apostołka Miłosierdzia Bożego.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 października, po Mszy św. o godz. 6.30, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Rafała Kalinowskiego. Msza św. będzie odprawiona w intencji członkiń Róży Różańcowej.

6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

7. Informujemy, że od 1 października przechodzimy na zimowy porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 17.00. Porządek mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Apel maryjny przez cały październik będzie po Mszy św. wieczornej.