27 Niedziela Zwykła – 7 X 2018

1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawianym w naszym sanktuarium w niedziele i w dni powszednie o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w nich wszystkich, szczególnie młodzież i dzieci.

2. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze Święte oraz modlitwa różańcowa.

3. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00, jeszcze do końca października.

4. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

5. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” płytka z filmem: Sprawa Chrystusa. Opowiada on prawdziwą historię dziennikarza, który postanowił zmierzyć się z największa tajemnicą chrześcijaństwa i przeprowadzić rzetelne śledztwo.

6. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski.

7. Zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego, które odbędą się w sobotę 20 X 2018 r. Temat warsztatów to „Życie ponad wstydem”. W programie Msza św., spotkania warsztatowe, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, posiłek. Koszt 70 zł. Początek godz. 9.00. Szczegóły na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

*11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;

* 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”.