28 Niedziela Zwykła – 15 X 2017

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość św. Teresy od Jezusa reformatorki i fundatorki naszego zakonu. To święto dla naszego zakonu. Formularz Mszy o Świętej Teresie.

2. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. W programie litania, procesja (w zależności od pogody), wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec.

3. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawianym w naszym sanktuarium w niedziele i w dni powszednie o godz. 16.30. Zachęcamy do uczestnictwa w nich wszystkich, szczególnie młodzież i dzieci.

5. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze Święte oraz modlitwa różańcowa.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00, jeszcze do końca października.

7. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. W każdą niedzielę w kaplicy św. Jana od Krzyża całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

9. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

10. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Po każdej Mszy św. zbiórka na nasze misje karmelitańskie w Burundi i Rwandzie.