3 Niedziela Wielkiego Postu – 24 III 2019

1. Zapraszamy dziś o godz. 15.30 na Drogę Krzyżową, a po niej o godz. 16.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św.

2. W najbliższy piątek o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej. Na nabożeństwo Drogi krzyżowej zapraszamy także w każdy piątek po Mszy św. wieczornej, którą prowadzą członkowie Odnowy w Duchu św.

3. W najbliższy poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, i o godz. 17.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W kruchcie kościoła znajdują się deklaracje Adopcji Dziecka Poczętego, które w najbliższy poniedziałek 25 III na Mszy św. wieczornej odczytamy i złożymy na ołtarzu jako nasze zobowiązanie do modlitwy przez 9 miesięcy w intencji uratowania życia zagrożonego aborcją.

4. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

5. W tym roku po raz kolejny wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa, której uczestnicy przybywają także do naszego Sanktuarium, jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej w gablocie w kruchcie kościoła na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

6. Ochotnicza Straż Pożarna w Czernej serdecznie zaprasza, zainteresowaną służbą dla innych młodzież na kolejne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 30.03 o godzinie 15:30 W świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej.

7. W sobotę 6 IV na godz. 18.00 zapraszamy do Domu Pielgrzyma na salę konferencyjną na przedpremierowy pokaz filmu „VIA SACRE POLONIAE”. Film to połączenie muzyki pod dyrekcja Janusza Blecharza, zrealizowanej przez Małopolską Orkiestrę Kameralną, śpiewu tekstów poetyckich przez solistów: Monikę Gębalę, Janusza Barana i Waldemara Gołębskiego oraz slajdów rzeźb z Golgoty Beskidów wykonanych przez Czesława Dźwigaja znajdującej się w miejscowości Radziechowy koło Żywca. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu i rzeźb drogi krzyżowej, którą poprowadzi dziennikarka – muzykolog Agnieszka Malatyńska – Stankiewicz.