4 Niedziela Wielkiego Postu – 31 III 2019

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.

2. Po południu dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a po niej o godz. 16.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przez dwie najbliższe niedziele, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. We wtorek 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II.

4. Droga Krzyżowa w naszej świątyni w każdy piątek o godz. 16.30, a także w piątek po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W Pierwszy Piątek składka na Mszy św. wieczornej na nasze misje.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w I sobotę po Mszy św. o godz. 6.30. w kaplicy św. Rafała.7. W Pierwszą Sobotę zapraszamy na kolejne czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Początek czuwania Mszą św. o godz. 17.00, a zakończenie apelem maryjnym około godziny 19.30 Szczegółowe informacje na plakatach.

8. W sobotę 6 IV na godz. 18.00 zapraszamy do Domu Pielgrzyma na salę konferencyjną na przedpremierowy pokaz filmu VIA SACRE POLONIAE”. Film to połączenie muzyki pod dyrekcja Janusza Blecharza, zrealizowanej przez Małopolską Orkiestrę Kameralną, śpiewu tekstów poetyckich przez solistów: Monikę Gębalę, Janusza Barana i Waldemara Gołębskiego oraz slajdów rzeźb z Golgoty Beskidów wykonanych przez Czesława Dźwigaja, znajdującej się w miejscowości Radziechowy koło Żywca. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu i rzeźb drogi krzyżowej, które poprowadzi znana dziennikarka – muzykolog Agnieszka Malatyńska – Stankiewicz.

9. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu aktorów z Czernej w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 13.00 i po Mszy św. o godz. 17.00.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej księgarni. Za tydzień w Gościu Niedzielnym płytka z filmem o Ignacym Loyoli założycielu Jezuitów.

11. Apel policji. Policja ostrzega przed coraz liczniejszymi kradzieżami na „wnuczka” i na „policjanta”. Jak działają oszuści dowiemy się z ulotki znajdującej się w tyle na ławkach i kruchcie kościoła.

12. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych wsi Czerna wraz z sołtysem i OSP zaprasza mieszkańców na sprzątanie Czernej, które odbędzie się 6 IV o godz. 9.00. Pierwsza grupa rozpocznie sprzątanie od remizy, druga od młyna. Dzieci proszone są o przybycie z opiekunem. Rękawiczki i worki zapewnia organizator. Po zakończonej akcji poczęstunek przy ognisku na wodospadach.