3 Niedziela Zwykła – 27 I 2019

1. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory.

2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Przed Mszą można składać na kartkach prośby i podziękowania do św. Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkową rozpoczniemy o godz. 16.30. Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Składka w Pierwszy Piątek na nasze misje karmelitańskie w Afryce.

4. W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. jak w każdą sobotę. Przyniesione przez nas świece i poświęcone w czasie Mszy św. mają przypominać, że Chrystus Światłość świata nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. Gromnice można nabyć w księgarni.

5. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich życia konsekrowanego. Prośmy o liczne i święte powołania.

6. Również 2 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się w naszym sanktuarium kolejne czuwanie modlitewne wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 17.00. Zakończy się Apelem maryjnym o godz. 19.30. Szczegółowe informacje są podane na plakacie.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, 2 lutego po Mszy św. o godz. 6.30.

8. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00; z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

10. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy św. Jan od Krzyża przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa

We czwartek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, wielki wychowawca i apostoł młodzieży.