2 Niedziela Zwykła – 20 I 2019

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę zwykła w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

2. Zapraszamy dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne. Podczas nabożeństwa będzie można przyjąć szkaplerz.

3. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nasze modlitwy i czyny będą ożywione tą intencją o zjednoczenie chrześcijan.

4. Jutro 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast pojutrze 22 stycznia przypada  Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za naszych dziadków: żywym, aby Pan Bóg błogosławił, a zmarłych, żeby przyjął do swojej chwały w niebie.

5. Rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem na godzinę 17.00. Przed Mszą św. można składać na kartkach prośby i podziękowania do świętego Józefa, które przedstawiamy w czasie nowenny. Po Mszy św. zasłonięcie obrazu MB Szkaplerznej.

6. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

7. Za dwa tygodnie w sobotę 2 lutego zapraszamy na kolejne czuwanie modlitewne, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpocznie się ono Eucharystią o godzinie 17.00, a zakończy się apelem maryjny około godziny 19.30. Szczegóły na plakacie. Jest to także święto Ofiarowania NMP zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej – obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Gromnice do nabycia w naszej księgarni.

8. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi w Krzeszowicach zawiadamia o akcji poboru krwi, która odbędzie się 24 stycznia 2019 r. przy szkole podstawowej nr 1 w Krzeszowicach przy ul. Długiej w godzinach 9.00 – 11.00.


W tym tygodniu patronują nam:

Jutro w poniedziałek św. Agnieszka,  dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć za Domicjana około 305 roku;

We czwartek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, biskup i Doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;

W piątek przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą.