32 Niedziela Zwykła – 12 XI 2017

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Cieszymy się wolnością religijną. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane, lub źle widziane przez władze, także w Europie. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę–oddaje swoje życie. Ofiarujmy dzisiaj naszym braciom prześladowanym dar modlitwy.

2. Dzisiaj także zbiórka na ubogich ogłoszona zeszłej niedzieli listem arcybiskupa krakowskiego.

3. Zapraszamy dziś o godz. 16.20 na nabożeństwo różańcowe za zmarłych.

4. We wtorek, 14 listopada, w Karmelu przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, zaś we środę 15 listopada – wspomnienie Wszystkich Zmarłych naszego Zakonu.

5. W przyszłą niedzielę, 19 listopada, wspominamy w Czernej św. Rafała Kalinowskiego. Przez całą niedzielę kazania o św. o. Rafale. Uroczysta Msza św. z udziałem Sybiraków o godz. 11.00. Wspomnienie poprzedzi triduum. Od czwartku 16 XI do soboty 18 XI zapraszamy codziennie na godz. 17.00 na Mszę św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia triduum.

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00. Po nim różaniec z zaduszkami  za zmarłych

7. Przy furcie klasztornej można składać wypominki za zmarłych. W intencji polecanych zmarłych, przez cały listopad, są sprawowane Msze święte o godz. 6.30, a także odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion codziennie o godz. 16.20.

8. Od 17 do 19 listopada zapraszamy młodzież męską do naszej wspólnoty. W tym czasie organizujemy dni skupienia, których program jest oparty na planie dnia klasztornego życia. Zapraszamy tych, którzy chcieliby zasmakować pogłębionej modlitwy i skupienia w milczeniu, a także porozmawiać o swoim powołaniu. Szczegółowe informacje i kontakt z prowadzącym na stronie www.bosi.org.pl.

9. W przyszłym roku przypada 30 lecie koronacji obrazu MB Szkaplerznej w Czernej. W związku z jubileuszem, po ustaleniach z księdzem proboszczem chcemy zaproponować całej parafii peregrynację kopii cudownego obrazu MB Szkaplerznej po rodzinach. Peregrynacja rozpocznie się 3 grudnia w I Niedzielę Adwentu. Równolegle 3 kopie obrazu peregrynowałyby po miejscowościach naszej parafii. Zachęcamy każdą rodzinę do przyjęcia obrazu na jeden dzień i modlitwy o Boże błogosławieństwo i opiekę Naszej Pani Czernieńskiej nad rodziną.

10. W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY

* 13 XI – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza – pierwsi polscy męczennicy

* 16 XI Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia.

* 17 XI – św. Elżbietę Węgierską (1207-1231), zakonnicę, a najpierw żonę Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu.

* 18 XI – bł. Karolinę Kózkówną (1898-1914), dziewicę i męczennicę, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości.